Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Świerki: Dramat dwóch rodzin. W pożarze domu stracili wszystko. Muszą zaczynać od nowa. Teraz potrzebują pomocy - 05.04.2017

Świerki: Dramat dwóch rodzin. W pożarze domu stracili wszystko. Muszą zaczynać od nowa. Teraz potrzebują pomocy - 05.04.2017 fot. KP PSP Malbork, TvMalbork.pl
Musieli uciekać przed ogniem. Budynek został doszczętnie zniszczony przez pożar i wodę podczas akcji. Potrzebna jest pomoc dla rodzin ze Świerków. Spalił im się dom i cały dobytek.

Dziś (tj. 5 kwietnia br., środa) ok. godziny 1 w nocy doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Świerki (gm. Nowy Staw).


- Na miejsce zadysponowanych zostało dziewięć zastępów: cztery z JRG Malbork, jeden z JRG Nowy Dwór Gdański po jednym z OSP Miłoradz i Lipinka oraz dwa z OSP w Nowym Stawie - informuje mł. bryg. Janusz Leszczewski. - W domu mieszkały dwie rodziny, w sumie 12 osób, w tym sześcioro dzieci. Przed przyjazdem strażaków wszyscy ewakuowali się z budynku. W momencie dojazdu zastępów cały dach, o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką, był objęty pożarem. 


Poszkodowanym pomocy socjalnej udzielił Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Staw.
 

- Poszkodowanym została udzielona pomoc finansowa. Zapewnione zostały także ciepłe posiłki dla dzieci. Na chwile obecną osoby te przebywają u rodzin. Wszystkie ewakuowane rodziny dostaną mieszkania - mówi Wioletta Pielak, dyrektor MOPS. W pożarze stracili wszystko, dlatego podstawowa pomoc została udzielona natychmiast.  Na wieść o tragedii w Świerkach, w akcję pomocy włączyli się też okoliczni mieszkańcy, instytucje i stowarzyszenia.

 

Potrzebna jest pomoc dla rodziny ze Świerków. Spalił im się dom i cały dobytek. 

 

Zbiórka 
DLA POGORZELCÓW 

    Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Stawie organizuje  zbiórkę artykułów gospodarstwa domowego, sprzęt AGD i RTV, środki czystości i higieny, oraz  meble, ponieważ dwie rodziny w Świerkach w jednej chwili utraciły dorobek całego życia.  

    Osoby chętne do przekazania wymienionych artykułów proszone są o kontakt z Ośrodkiem pod numerem telefonu:  55 276 15 40

 

Wioletta Pielak
Dyrektor MOPS Nowy Staw
55/276 15 40

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.