Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski: Radni nie wyrazili zgody na wypowiedzenie z pracy Jolancie Szewczun. XXIX Sesja Rady Powiatu – 27.03.2017

Powiat sztumski: Radni nie wyrazili zgody na wypowiedzenie z pracy Jolancie Szewczun. XXIX Sesja Rady Powiatu – 27.03.2017 fot. W. Mocny
Podczas XXIX sesji Rady Powiatu Sztumskiego 27 marca, radni powiatowi oprócz poprawek budżetowych ostro starli się wokół wniosku i jego uzasadnienia, dotyczącego wyrażenia zgody na na rozwiązanie umowy o pracę z radną Jolantą Szewczun przew. Rady Powiatu. Przyjęli także uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego oraz dokument dotyczący ciągu dalszego serialu o ul. Kochanowskiego.

Było to uchylenie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie od gminy Sztum w drodze darowizny do mienia powiatu sztumskiego części nieruchomości przy ul. Kochanowskiego.

 

OD TEJ RELACJI Z SESJI POWIATOWEJ BĘDZIEMY ZAMIESZCZAĆ DLA PAŃSTWA RAZEM Z PEŁNYM NAGRANIEM WIDEO OBRAD,

TAKŻE KOMENTARZE POSESYJNE RADNYCH I URZĘDNIKÓW. JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA PIERWSZYCH KOMENTARZY.

PO OBRADACH UDZIELILI ICH NAM:

 

WOJCIECH CYMERYS, STAROSTA SZTUMSKI

LESZEK SARNOWSKI, RADNY POWIATOWY

PIOTR STEC, RADNY POWIATOWY

 

 

I tym razem nie zabrakło także gorących debat w sprawie dróg, a konkretnie w sprawie możliwości przejmowania dróg o charakterze powiatowym (zwłaszcza wojewódzkich).

 

Większość uchwał radni przyjmowali jednogłośnie. Wyjątek stanowiła kwestia udzielenia zgody radnych na wypowiedzenie stosunku pracy z radną Szewczun, która została przegłosowana 12 głosami za, 2 przeciw. 3 osoby wyłączyły się z głosowania. Żaden z radnych biorących udział w głosowaniu nie wstrzymał się od głosu.

 

Program sesji przedstawiał się następująco:

 

1. Otwarcie obrad.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Przyjęcie Protokołu nr XXVIII z sesji Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 31.01.2017

5.Informacja Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym- referuje Starosta Wojciech Cymerys.

6. Interpelacje i zapytania.

7. Sprawozdanie z działalności Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego za 2016 rok oraz informacja o stanie powiatowych obiektów– referuje Powiatowy Inspektor Dorota Bulkowska.

8. Sprawozdanie z działalności i realizacji budżetu Powiatowego Urzędu Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu za 2016 rok – referuje Dyrektor PUP Agnieszka Mackiewicz.

9. Sprawozdanie z działalności Powiatowego rzecznika Konsumentów za 2016 rok – referuje Sekretarz Halina Gierała.

10. Sprawozdanie z wydanych decyzji pozwoleń na budowę w roku 2016 – referuje Naczelnik Wydziału AB Wojciech Babalski.

11. Podjęcie uchwał Rady Powiatu Sztumskiego:

a) w sprawie przyjęcia planu pracy Rady Powiatu Sztumskiego na 2017 rok – referuje Przewodnicząca Rady Powiatu Sztumskiego Jolanta Szewczun.

b) w sprawie przystąpienia Powiatu Sztumskiego do realizacji programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w 2017 roku – referuje Kierownik PCPR Ewelina Łęgowska.

c) w sprawie określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na poszczególne zadania w 2017 roku - referuje Kierownik PCPR Ewelina Łęgowska.

d) uchylająca uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na nabycie od Gminy Sztum w drodze darowizny do mienia Powiatu Sztumskiego części nieruchomości, położonej w obrębie I miasta Sztum, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków działką nr 287, o pow. około 1,0000 ha z przeznaczeniem na przeprowadzenie negocjacji lub procesu wywłaszczenia nieruchomości przy ul. Kochanowskiego – referuje Naczelnik Wydziału GK Danuta Ossowska.

e) w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych na terenie Powiatu Sztumskiego na okres od dnia

1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r. – referuje Inspektor Wydziału EK Joanna Sawczuk.

f) zmieniająca uchwałę w sprawie określenia rozkładu godzin pracy oraz dyżurów aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu sztumskiego – referuje Inspektor Wydziału EK Joanna Sawczuk.

g) w sprawie wniosku pracodawcy o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o pracę z radną Powiatu Sztumskiego – referuje Wiceprzewodniczący Rady Wojciech Zielonka.

h) w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w roku 2017 – referuje Skarbnik Lucyna Bednarska.

i) w sprawie zmiany budżetu powiatu na 2017 rok – referuje Skarbnik Lucyna Bednarska,

j) w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Sztumskiego na lata 2017-2027 – referuje Skarbnik Lucyna Bednarska.

12. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.

13. Wnioski i oświadczenia.

14. Sprawy różne.

15. Zakończenie obrad.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sztum


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
redakcja_
pracownik 28.03.2017, 20:37
A jakim cudem można być tyle na urlopie i jak można piastować tyle funkcji jednocześnie? Zwykły Kowalski wylatuje w ciągu trzech tygodni i to tylko wtedy jak ma umowę o pracę. Jak pracuje na śmieciówce to lecie na drugi dzień
oko
oko 28.03.2017, 20:20
patron jolanty ze sztumu chyba już sie kończy (wyrok lada chwila), bo piotrek ze sztumu już ją ponoć do PiSu wciąga
obserwator
obserwator 28.03.2017, 15:40
nie na darmo Sarnowski tak często lata do Elki , i jeszcze mówi że nagonka na Szewczunkę to nie polityka, która wybrała nowego nieudacznego prezesa RTI podobnie jak jak Elkę na burmistrza Sarnowski w swojej pracy często spaceruje po mieście od RTI do cukierni , urzędu i powrotnie, lepiej niech się pochwali czy załatwił tyle kasy dla regionu co Jola ,a gdyby miał trochę honoru to zapewne nie wypowiadałby tych bzdetów, ale w tym jest dobry,do roboty Panie Prezesie!!!!!!!!