Wydanie nr 259/2021, Czwartek 16.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gm. Sztum: Starsze osoby korzystają z kawy lub herbaty za złotówkę. Program społeczny "Kawa dla seniora" – 20.03.2017

Gm. Sztum: Starsze osoby korzystają z kawy lub herbaty za złotówkę. Program społeczny fot. pixabay.com
Na terenie gminy Sztum trwa akcja „Kawa dla seniora”, dzięki której osoby starsze mogą w sztumskich restauracjach i lokalach gastronomicznych skosztować kawy lub herbaty za symboliczną złotówkę. Ten pomysł na aktywizację osób starszych realizowany jest już od ok. siedmiu lat.

W lutym i marcu do wspomnianego projektu przystąpili kolejni Partnerzy. Seniorzy mogą skosztować z takiej możliwości w „Caffe Figaro” przy ul. Władysława Jagiełły 2 w Sztumie oraz w Drewutni na Gapiorach w miejscowości Parpary.

 

Projekt realizowany jest dokładnie od października 2010 r. z inicjatywy Leszka Tabora, Burmistrza Miasta i Gminy Sztum.

Jak mówią pracownicy MOPS, zachęca on osoby powyżej 60 roku życia do wyjścia z domu, spotkań ze znajomymi oraz integracji ze społecznością lokalną. Osoby w wieku powyżej 60 lat, na podstawie dowodu osobistego, otrzymują w siedzibie MGOPS w Sztumie zaproszenie - bon na kawę/herbatę za symboliczną złotówkę. Dotychczas zaproszenie otrzymało 154 seniorów.

 

- Od początku realizacji przedsięwzięcia współpracuje z nami Pani Sylwia Damps, u której za symboliczną złotówkę można zakupić kawę/herbatę w Pizzerii „ROMA” przy ul. Galla Anonima 2 w Sztumie – mówi Sylwia Mackiewicz, dyr. MGOPS w Sztumie. - Serdecznie zachęcamy wszystkich właścicieli lokali gastronomicznych na terenie Miasta i Gminy Sztum do udziału w projekcie, który niewątpliwie będzie wspaniałą reklamą oraz możliwością pozyskania nowych klientów. Oferując kawę/herbatę za symboliczny 1 złoty wyjątkowej grupie naszych mieszkańców zyskacie Państwo nie tylko nowych, oddanych klientów, ale przede wszystkim ich szacunek, wdzięczność oraz niewątpliwie pozytywny wizerunek firmy „Przyjaznej Seniorom” w środowisku lokalnym.

 

 

W ramach podpisanego porozumienia Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztumie zapewnia rekrutację uczestników, zapoznanie ich z zasadami, wydruk zaproszeń - bonów na kawę/herbatę oraz promocję projektu.

 

Pracownicy MGOPS serdecznie zapraszają wszystkich seniorów z terenu Miasta i Gminy Sztum do skorzystania z zaproszenia, zaś właścicieli sztumskich restauracji/kawiarenek do otwarcia gościnnych progów swoich lokali.

 

 

 

Gdzie na herbatę/kawę za 1 zł?

 

Z ZAPROSZENIA NA KAWĘ/ HERBATĘ MOŻNA SKORZYSTAĆ W:

PIZZERIA „ROMA”

poniedziałek- piątek w godz. 11:00-18:00

 

CAFFE FIGARO

poniedziałek- piątek w godz. 12:00-17:00

 

DREWUTNIA NA GAPIORACH

wtorek i piątek w godz. 11:00- 13:00

(w okresie od 21.03.2017 r.- 30.05.2017 r.)

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.