Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czernin: Biegiem Tropem Wilczym upamiętnili Żelaznego i Wyklętych – 26.02.2017

Czernin: Biegiem Tropem Wilczym upamiętnili Żelaznego i Wyklętych – 26.02.2017 fot. W. Mocny
Ponad stu uczestników wzięło udział w Biegu Tropem Wilczym 26 lutego w Czerninie pamięci Żelaznego i innych Żołnierzy Wyklętych. Wystartowali punktualnie o godz. 12.00 spod Głazu Pamięci obok fermy. Wszyscy w pięknym stylu ukończyli Bieg, ale zwycięskie laury powędrowały do rewelacyjnego Szymona Kosmali. Tym samym wszyscy biegacze przyłączyli się od ogólnopolskiej akcji upamiętniających Żołnierzy Niezłomnych.

Na drugim miejscu uplasował się Rafał Chętnik, natomiast trzecie miejsce zajął Roman Błaszak. W kategorii kobiet zwyciężyła Magdalena Błaszak. Kolejne miejsca zajęły: Oliwia Majewska i Nikola Lewandowska.

 

W asyście policji dwie najmłodsze uczestniczki Biegu- Zuzia i Jadwinia dały radę! Podobnie jak inni uczestnicy, otrzymały pamiątkowe medale i koszulki. Na mecie na uczestników czekał m.in. wiceminister Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Kazimierz Smoliński, który wsparł imprezę.

 

Biegi na tym samym dystansie 1963 m odbywały się tego dnia zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach, jak Czernin. Organizatorem biegów na naszym terenie było Stowarzyszenie Samorządne Powiśle.

 

Na uczestników niedzielnego Biegu Tropem Wilczym w Zespole Szkół w Czerninie czekały koszulki z wizerunkami Wyklętych, pamiątkowe medale oraz sporo materiałów edukacyjnych. Nie zabrakło albumów i książek historycznych. A co równie ważne wszyscy uczestnicy imprezy mogli integrować się przy wspólnym posiłku i gorącej kawie!

Na koniec nie mogło oczywiście obejść się bez wspólnych zdjęć.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Bieganie


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
kx
kx 28.02.2017, 14:59
Tego ilu naprawdę wyklętych wykończyli komuniści pewnie nigdy się nie dowiemy. Dobrze, że pamięć przywrócono choć nielicznym. Szkoda, że ich walka była zgóry skazana na przegraną...
Dziadek
Dziadek 28.02.2017, 07:55
To prawda, że za swoje czyny społeczeństwo ich wyklęło !