Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Auto dachowało w rowie. Ucierpiało maleńkie dziecko. Palące się sadze w kominach i zalana piwnica. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 01.02.2017

Auto dachowało w rowie. Ucierpiało maleńkie dziecko. Palące się sadze w kominach i zalana piwnica. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 01.02.2017 fot. W.Mocny/KWP w Gdańsku
Do najpoważniejszego zdarzenia minionego tygodnia doszło w ostatni piątek 27 stycznia. Auto osobowe prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości wpadło do rowu i dachowało. Ucierpiało kilkumiesięczne dziecko. Zima daje o sobie znać nie tylko na drodze. Kolejny raz sadze zapaliły się w kominach domów w Kępinie (g. Sztum) i Lubochowie (gm. Stary Dzierzgoń).

W dniach 24-30 stycznia sztumscy strażacy podjęli 10 interwencji z czego dwie dotyczyły zdarzeń drogowych. 28 stycznia w Koniecwałdzie (gm. Sztum) ok. godz. 3.03 samochód wpadł do rowu i blokował ruch na drodze krajowej nr 55. w wypadku nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

 

30 stycznia ok. godz. 10.17 w Gościszewie (gm. Sztum) doszło do podobnego wypadku, w którym także samochód wpadł do rowu przy DK 55. Jedna osoba została poszkodowana, a następnie zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

 

We wcześniejszych dniach strażacy interweniowali m.in. do:

 

- zalanej piwnicy w Sztumie 24 stycznia;

- palącej się karetki transportowej 25 stycznia ok. godz. 20.19;

- palących się uli i baraku, przystosowanego jako pracownia pasieczna. Strażacy ugasili puste ule i wspomniany barak;

 

Palące się sadze w kominie gaszono w Kępinie 26 stycznia ok. godz. 21.06 i 29 stycznia ok. godz. 10.49 w Lubochowie.

 

Oprócz tego w Dzierzgoniu strażacy pomogli w otwarciu mieszkania na prośbę policji.

 

– –

kpt. DARIUSZ TREĆ,

RZECZNIK PRASOWY KP PSP W SZTUMIE

 

 

Patrol policji sztumskiej komendy sprawdzał okoliczności wypadku drogowego w Barlewiczkach.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego policji 27 stycznia (piątek) o godz. 11.05. Patrol ruchu drogowego zabezpieczył miejsce zdarzenia i przeprowadził oględziny.

Z ich wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący skodą 43-latek prawdopodobnie jechał zbyt szybko, wpadł w poślizg i wjechał do rowu, gdzie auto dachowało.

 

W wyniku zdarzenia kilkumiesięczne dziecko zostało ranne. Zostało przetransportowane karetką do szpitala w Elblągu. Kierujący pojazdem mieszkaniec Kwidzyna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policjanci obecnie wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

 

Sztumscy policjanci apelują o spokojną, rozsądną i przede wszystkim odpowiedzialną jazdę. Unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu. Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z

przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem w związku ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, które powodują, m.in. śliską nawierzchnię.

 

– –

mł. asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.