Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zdążyć przed Północą - Premiera albumu „Słowa”

Zdążyć przed Północą - Premiera albumu „Słowa” fot. Karol Duszyński
Zdążyć przed Północą to Malborski zespół, który właśnie wydał swoją drugą płytę pt "Słowa" przy współpracy z Urzędem Miasta który patronuje ta inwestycję z okazji 730 lat nadania praw miejskich. Przedstawiamy dotychczasową twórczość zespołu oraz zachęcamy do spotkania na koncercie w dniu 21.01 (godz 18.00 Karwan Malbork)., który jest połączony z wernisażem Adama Kołakowskiego znanego w Polsce artysty a jednocześnie twórcy naszej najnowszej okładki.

     Zespół „Zdążyć przed Północą” tworzą muzycy związani z nurtem twórczości poetyckiej i lirycznej z silnym emocjonalnie przekazem muzyki poetycko-folkowej. W skład zespołu wchodzą: Grzegorz Radtke - poeta, wokalista i gitarzysta, który od lat funkcjonuje w nurcie muzyki poezji śpiewanej; Mariusz Wilke - znakomity trójmiejski gitarzysta oraz Tomasz Wiczyński - muzyk kontrabasista i organizator wielu przedsięwzięć kulturalnych z wieloletnim doświadczeniem artystycznym.

Najnowszy album, nad którym obecnie pracuje zespół zatytułowany „Słowa” stanowić będzie rozwinięcie i swego rodzaju kontynuację artystycznej drogi, nawiązującej do pierwszej płyty zespołu „Zdążyć przed Północą”, która ukazała się w październiku 2015 r. pt. „Światło”. W programie „Słowa” oprócz kompozycji opartych na w pełni autorskich tekstach, zostaną wykorzystane cytaty uznanych autorytetów duchowych, świata kultury m.in. Jana Pawła II. Stały się one inspiracją poetycko-muzycznych opowieści, szeroką płaszczyzną refleksji i spostrzeżeń. Realizacja materiału muzycznego miała miejsce w Studio Nagrań 33 Mariusza Wilke. Propozycja koncertowa obejmuje spójny i jednolity program artystyczny. Świetne i mądre teksty traktujące o życiu, będące jego afirmacją, niosą pozytywną energię, dzięki temu znakomicie wpisują się w muzykę, która jest ich nośnikiem. Powstaje przez to opowieść, skłaniająca do refleksji mogąca poruszyć i wzruszyć. W tym kontekście jest to twórczość stanowiąca ze względu na swą tematykę, przekaz uniwersalny, skierowany do szerokiego spektrum odbiorców.

Skład zespołu „Zdążyć przed Północą”:
• Grzegorz Radtke - śpiew, gitara akustyczna
• Mariusz Wilke - gitary: akustyczna, elektryczna, dobro
• Tomasz Wiczyński - kontrabas

Strona internetowa.: www.zdazycprzedpolnoca.pl
Facebook.: https://www.facebook.com/Zd%C4%85%C5%BCy%C4%87-przed-p%C3%B3%C5%82noc%C4%85-669553769783555/?fref=ts
Twitter.: https://twitter.com/Zespol?lang=pl


 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze filmy


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.