Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Atak agresywnego napastnika na szkołę ponadgimnazjalną czyli ćwiczenia policjantów i strażaków – 5.10.2016

  • Wydanie nr 262/2021
  • 11 pażdziernika 2016, 12:05
  • mł. asp. Karolina Gastoł - Zawicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie
  • Na sygnale
Sztum: Atak agresywnego napastnika na szkołę ponadgimnazjalną czyli ćwiczenia policjantów i strażaków – 5.10.2016 fot. KPP w Sztumie
Ćwiczenia rozpoczęły się ok. godz. 11.30 na terenie Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie. Scenariusz oparto na postępowaniu na wypadek wtargnięcia napastnika. Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Komendą Powiatową Policji w Sztumie oraz straż pożarną w Sztumie.

W dniu ćwiczeń (5.10), przedpołudniem, dyżurny sztumskiej policji otrzymał informację o tym, że na teren Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie do jednej z klas wtargnął niebezpieczny mężczyzna, który strzelał z broni palnej i był bardzo agresywny. W trakcie ataku terrorystycznego w budynku szkoły przebywało wielu uczniów.

 

Napastnik zabił ucznia

Zgodnie z procedurami nauczyciele pozamykali się z uczniami w klasach co spowodowało, że napastnik nie mógł dostać się do środka. Agresywny terrorysta biegał po korytarzach szkoły. Krzyczał, że pozabija wszystkich. Napastnikowi udało się wejść do jednej z klas, gdzie swoją agresję wyładował na jednym z uczniów zabijając go.

 

Służby w gotowości

Przed szkołą pojawiły się zastępy straży pożarnej, wozy pogotowia ratunkowego Policjanci ruchu drogowego zablokowali drogi dojazdowe do szkoły. Wezwany zespół negocjatorów policyjnych wynegocjował z terrorystą poddanie się. Agresywny napastnik próbował opuścić teren szkoły uciekając w tłumie zakładników. Mężczyzna został obezwładniony.

Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń. Oby do takiego ataku nigdy nie doszło. Ich celem było sprawdzenie przygotowania służb do działań w sytuacji kryzysowej. Ćwiczenia rozegrano przy obserwacji przedstawicieli służb i instytucji. Po zakończonych ćwiczeniach odbyło się ich podsumowanie, gdzie omówiono przebieg całej akcji.

mł. asp. Karolina Gastoł - Zawicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.