Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uroczystość 70-lecia Klubu Piłkarskiego Olimpia Sztum. Wspomnienia, urodzinowy tort i mecz oldbojów – 3.09.2016

Uroczystość 70-lecia Klubu Piłkarskiego Olimpia Sztum. Wspomnienia, urodzinowy tort i mecz oldbojów – 3.09.2016 fot. http://www.olimpiasztum.pl/
70-lat Klubu Piłkarskiego Olimpia Sztum było okazją do wielu wspomnień. Były odznaczenia, podziękowania i ogromny tort w kształcie boiska piłkarskiego, co było poniekąd nawiązaniem nie tylko do profesji sportowej zawodników i trenerów, ale i budowanego niedaleko stadionu.

Piłkarze i przyjaciele klubu świętowali okrągłą rocznicę w ostatnią sobotę 3 września. Z powinszowaniami przybyło ok. 100 osób. Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski życzył, by klub dalej się rozwijał i kształtował postawy sportowe wśród adeptów piłki nożnej. Życzenia składali także Leszek Tabor, burmistrz Sztumu; Czesław Oleksiak, przewodniczący Rady Miejskiej w Sztumie oraz Wojciech Cymerys, starosta sztumski.

 

Gospodarze dali wygrać Lechii

Skoro jubileusz klubu piłkarskiego, to nie mogło zabraknąć także okolicznościowych rozgrywek.

Zmierzyli się oldboje drużyn Olimpia Sztum i Lechii Gdańsk. W przedpołudniowej części sportowej gospodarze jednak, mimo zaciętej walki (co widać na zdjęciach) przegrali z zaprzyjaźnioną Lechią 3:1. Mecz odbył się na boisku przy Gimnazjum Nr 1 w Sztumie.

Uroczystą galę zorganizowano w sali Kina „Powiśle”. Na uroczystości nie zabrakło działaczy sportowych, trenerów, zawodników i kibiców Olimpii. Przypomniano bogatą historię klubu.

Podczas jubileuszu urodzinowego nie mogło zabraknąć odznaczeń dla osób szczególnie zasłużonych dla Olimpii Sztum i i sportu sztumskiego. Złotą Odznaką Zasługi dla Piłki Nożnej odznaczono Józefa Kanię oraz prezesa Klubu Piłkarskiego Olimpia Sztum - Henryka Jeleśniańskiego. Wręczono także 19 Srebrnych Odznak Zasługi dla Piłki Nożnej.

 

Wspomnienia na kartach historii

Przybyłym gościom rozdano także, wydane specjalnie na tę okazję okolicznościowe foldery z historią Olimpii, co zostało bardzo dobrze przyjęte. Przyłączamy się jako redakcja www.TVSztum.pl do wszystkich, najlepszych. Mamy nadzieję, że wszystkie one spełnią się, a klub Olimpia będzie sięgał po najwyższe trofea i laury.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka nożna


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.