Wydanie nr 259/2021, Czwartek 16.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Noc Świętojańska. Sezon letnich imprez plenerowych rozpoczęty! – 25.06.2016

Sztum: Noc Świętojańska. Sezon letnich imprez plenerowych rozpoczęty! – 25.06.2016 fot. W. Mocny
Sobotnia Noc Świętojańska w Sztumie miała burzliwy przebieg i to dosłownie. Jednak ulewna burza nie popsuła dobrych humorów uczestników zabawy. Na scenie sztumskiej przystani zdążyły zaprezentować się taneczne i wokalne zespoły dziecięce, młodzieżowe oraz kabaret z Krakowa.

Pokazy taneczne zapewne najbardziej przypadły do gustu rodzicom i rodzeństwu występujących. Każdy układ taneczny był nagradzany gromkimi brawami.

Niestety przy okazji sztumskiej Nocy Świętojańskiej nie udało się wypełnić wszystkich zamierzeń. Po kilku, naszym zdaniem dobrze zapowiadających się numerach kabaretu „Trzecia Strona Medalu”, nagle pojawił się porywisty wiatr, a chwilę później nastąpiło gwałtowne oberwanie chmury. Korzystający z atrakcji płynących ze sceny ratowali się chroniąc się pod parasolami i... w barze.

 

Ważnym punktem zabawy w pobliżu sztumskiej plaży było wręczenie certyfikatów, dotyczących siedmiu projektów mieszkańców z tzw. grup nieformalnych. W ramach projektów będą realizowane propozycje rekreacyjne, sportowe i kulturalne.

Oczywiście wynika to z faktu, że wszystkie siedem otrzymały dofinansowanie. Wśród nich zawody w „Baśkę”, gra która jest doskonale znana na Kaszubach, ale jak się okazuje także w Sztumie ma swoich miłośników. Jeden z grantów przekazano także na działanie związane z 800-leciem parafii w Postolinie.

Dyrektor Adama Karaś przy okazji Nocy Świętojańskiej zachęcał też mieszkańców w do uczestnictwa w nadchodzących teatrach ulicznych, które rozpoczną się barwnym korowodem aktorów. Lipcowe spektakle uliczne potrwają od popołudnia aż do północy. Będzie to na pewno duża dawka zabawy dla rodziców i ich rodziców.

 

Burmistrz Leszek Tabor zdradził nam, które gwiazdy pojawią się na tegorocznych Dniach Ziemi Sztumskiej 9-10 września br. Te i inne informacje znajdują się w załączonej wideo-relacji. Zapraszamy do oglądania!

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.