Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sportowe emocje i przyjazna atmosfera. 10. Sztumskie regaty kajakowe niepełnosprawnych – 11.06.2016

Sportowe emocje i przyjazna atmosfera. 10. Sztumskie regaty kajakowe niepełnosprawnych – 11.06.2016 fot. W. Mocny/SOSW Uśnice
W X Ogólnopolskich Regatach Kajakowych Olimpiad Specjalnych Sztum 2016 uczestniczyli zawodnicy z siedmiu województw m.in. z: opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskie (Poznań), warmińsko – mazurskiego, lubuskiego. Co ciekawe w zawodach na Jeziorze Zajezierskim wzięły też udział grupy z Ukrainy i Litwy. Przybyli nawet goście z Niemiec w charakterze obserwatorów.

Dodajmy, że zawodnicy 11 czerwca z przystani w Sztumie ścigali się na dystansach 200 i 500 m oraz w rundzie integracyjnej 600 m na 600-lecie Sztumu.

Treningi kajakarskie osób niepełnosprawnych różnią się od standardowych. Np. trener zawsze schodzi z zawodnikami na wodę.

Same regaty specjalne były zabezpieczone łodzią motorową oraz dwoma asystami na kajakach. Ponadto wszyscy zawodnicy mieli w kajakach specjalne rzutki, ułatwiające holowanie na wypadek jakiejś nieprzewidzianej sytuacji. Takich na szczęście nie było, choć pogoda miejscami nie była łaskawa. Jak widać na załączonych zdjęciach, chwilami fala była naprawdę wysoka. Zmienna aura była jednak na tyle łaskawa, że tę część olimpiady udało się rozegrać bez przeszkód do samego końca.

Trud zawodników musiał być doceniony nagrodami, dlatego najlepsi i nie tylko, otrzymali medale i cenne nagrody. Najważniejszy jednak był sam udział w zawodach i możliwość poznania nowych kolegów. Także opiekunowie grup mieli okazje na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń. Być może dzięki olimpiadzie w Sztumie w przyszłości podobne zawody będą odbywać się także w innych miejscach Europy.   

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.