Wydanie nr 200/2024, Czwartek 18.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Robert, Erwin, Uniesław, Matern, Arnold, Wespazjan, Teodozja, Szymon, Arnolf, Arnulf, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Koniecwałd: Strefa Ekonomiczna z pierwszą firmą. Dwa nowe zakłady LS Tech-Homes – 10.06.2016

Koniecwałd: Strefa Ekonomiczna z pierwszą firmą. Dwa nowe zakłady… fot. W. Mocny
Pierwsza fabryka w specjalnej strefie ekonomicznej Sztumu oficjalnie otwarta! Inwestorem okazała się Firma LS Tech-Homes z Bielska- Białej, która budowała swoje hale od ubiegłego roku. Inwestycja warta kilkadziesiąt mln zł na początek zapewni pracę 40 osobom, ale już mówi się, że ta liczba zostanie podniesiona do 70, a nawet 100 pracowników.

Uroczyste otwarcie i poświęcenie pierwszego zakładu odbyło się 10 czerwca. Właściciel Les Surowiec, amerykański biznesmen polskiego pochodzenia zainwestował w dwa zakłady w Sztumie ok. 30 mln zł. Sfinalizowanie tak dużego przedsięwzięcia wymagało zaangażowania wielu współpracowników, naukowców, środowisk rządowych i samorządowych. Zarząd firmy wyróżnił część tych osób specjalnymi statuetkami.

Firma LS Tech-Homes S.A. specjalizuje się w produkcji płyt kompozytowych stosowanych do budowy domów i obiektów przemysłowych. 10 czerwca o godz. 12.00 uroczyście otwarto dwa zakłady produkcyjne w Koniecwałdzie 83 (gm. Sztum), o powierzchni użytkowej około 5 tys. m kw. Nie zabrakło przecięcia wstęgi i uroczystego poświęcenia fabryki. Dodajmy, że to jedyna w Polsce Północnej fabryka, która będzie wytwarzać płyty kompozytowe w tej technologii.

Z rozmów z pracownikami, odpowiedzialnymi za rozwój i wdrażanie technologii wynika, że prezes Les Surowiec jest człowiekiem z pasją. Nie zależy mu na powielaniu gotowych rozwiązań, chce wdrażać własne innowacyjne pomysły. W tym celu firma LST – Homes współpracuje z najlepszymi uczelniami technicznymi w Polsce takimi jak Politechnika Częstochowska czy Politechnika Gdańska. Podczas wdrażania nowych technologii wykorzystano np.komputer ogromnej mocy obliczeniowej Politechniki Gd. Uczelnia pomogła też wdrożyć opracowane produkty w system Unii Europejskiej, poprzez odpowiednie badania i certyfikację.

Każde nowe miejsce pracy na naszym terenie cieszy tym bardziej, że stopa bezrobocia w powiecie sztumskim, według danych Powiatowego Urzędu Pracy, na koniec marca br. wyniosła 18.6 proc. Bez pracy w kwietniu pozostawało 2136 osób...   

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.