Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzierzgoń: Sprostowanie informacji, które pojawiły się na stronie dzierzgon-twojemiasto.pl – 12.05.2016

Dzierzgoń: Sprostowanie informacji, które pojawiły się na stronie dzierzgon-twojemiasto.pl – 12.05.2016 fot. Urząd Gminy i Miasta
W związku z nieprawdziwymi informacjami podanymi przez portal dzierzgon-twojemiasto.pl Gmina Dzierzgoń wyjaśnia, iż wniosek „Aktywizacja społeczno – zawodowa osób dotkniętych i zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym z terenu miasta i gminy Dzierzgoń” został opracowany przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – nie, jak błędnie stwierdzono w artykule, przez pracowników Urzędu Miejskiego.

Nikt nie skontaktował się zarówno z pracownikami UM jak i MOPS w celu pozyskania rzetelnych informacji jak wyglądało aplikowanie o środki oraz z jakiego powodu finalnie projekt nie zostanie zrealizowany w takiej formie. Zarówno Pani Agata Miszczuk, jak i Alicja Podlewska NIE BRAŁY UDZIAŁU w pracach przygotowujących projekt.
Wg. informacji uzyskanych z MOPS , który złożył powyższy projekt działając w imieniu Gminy Dzierzgoń, w dniu 12.01.2016 r. Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, poinformował, iż wniosek złożony przez MOPS został oceniony warunkowo pozytywnie pod względem merytorycznym, w związku z czym w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego odbyły się negocjacje ustne przedstawicieli MOPS w Dzierzgoniu oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w celu złożenia wyjaśnień lub wprowadzenia wymaganych zmian we wniosku.

Po zakończeniu negocjacji pracownicy MOPS przeanalizowali wszystkie uwagi Urzędu Marszałkowskiego i stwierdzili, iż zmiany we wniosku, jakie należałoby nanieść znacznie utrudniłyby osiągnięcie zakładanych we wniosku wskaźników, co jak wiemy z doświadczenia z lat ubiegłych wiązałoby się z nałożeniem na gminę kar finansowych. Posiadając informacje z UMWP o możliwości przystąpienia do nowego konkursu, który miał być ogłoszony w II kw. 2016 r. oraz kierując się rozsądnym gospodarowaniem finansami Gminy Dzierzgoń podjęto decyzję o rezygnacji i przystąpienia do konkursu w nowym terminie.

Ponadto podkreślamy – Pani Alicja Podlewska pełni w Gminie rolę sekretarza, nie jest to stanowisko tożsame z pozyskiwaniem środków pozabudżetowych i powinno zostać stanowczo rozgraniczone.
Apelujemy również o rozwagę redakcji portalu i opieranie kolejnych artykułów jedynie na informacjach pozyskanych od pracowników Urzędu i jednostek podległych.

 

informacja: Urząd Gminy i Miasta

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
informatyk
informatyk 14.05.2016, 20:24
Wiadomo kto stoi za portalem dzierzgon-twojemiasto.pl
Portal należy do M. K..- a to mściwa hiena.
mnm
mnm 16.05.2016, 09:56 (odpowiedź do informatyk)
może i mściwa ale prawdziwa
Aga
Aga 13.05.2016, 17:09
Pewnie! Od niepowodzeń trzeba się odciąć! A dlaczego sekretarz, który jeździ na szkolenia za pieniądze gminy nie chce odpowiadać za niepowodzenia w pisaniu projektów! P. Żywicki pisał projekty z sukcesami i robił jeszcze wiele innych rzeczy- był oddany gminie. Na uroczystościach gminnych zawsze był obecny- nie tak jak P. Podlewska, która zajęła jego miejsce!!! Mówienie, że jest się super to za mało!!!
vvv
vvv 12.05.2016, 15:02
a jest jakiś projekt w gminie który został zaakceptowany chyba żaden w tej kadencji, do ubiegłych się dopłacało ale więcej zyskało a teraz marazm w 100%