Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zakończenie projektu pn. Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Stegnie za prawie 20 mln zł. Zobacz film - 11.05.2016

Dziś uroczyście zakończono projekt Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Stegnie. Z tej okazji zaproszeni goście zapoznali się dokładnie na terenie oczyszczalni z efektami wykonanej modernizacji i wykonanych prac. Prezes Cezary Malinowski wyjaśnił zakres prac i pokazał obiekt zaproszonym gościom. Celem przedsięwzięcia była modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków co pozwoli na wyeliminowanie okresowych przekroczeń jakości ścieków oczyszczonych w wyniku sezonowego ich wzrostu. Dodatkowo inwestycja objęła modernizację i wymianę urządzeń na bardziej energooszczędne. Po prezentacji obiektu i jego nowych możliwościach w hotelu Tristan w Kątach Rybackich odbyła się część oficjalna, w której nie zabrakło powrotu do przeszłości. Mówiono o początkach, zasługach i wkładzie wielu osób, którzy przyczynili się do obecnego stanu Oczyszczalni. Nie zabrakło wzruszeń i podziękowań.

 

Przedsiębiorstwo Komunalne „Mierzeja” Sp. z o.o. w Stegnie w czerwcu 2014 roku rozpoczęło inwestycję pn. „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Stegnie”. Projekt ten był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Instytucją Wdrażającą dla Projektu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 

 

Nasza telewizja towarzyszyła z kamerą całemu przedsięwzięciu od 2014 r.  przez 2 i pół roku. Efekty prac udokumentowaliśmy na filmie, do obejrzenia którego serdecznie zachęcamy w poniższym artykule poniżej.
 

Edyta Kozakiewicz
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.