Wydanie nr 17/2021, Niedziela 17.01.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Antoni, Jan, Alba, Sulpicjusz, Rościsław, Przemił
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rozpoczyna się remont ul. Wojska Polskiego w Dzierzgoniu - 10.05.2016

Rozpoczyna się remont ul. Wojska Polskiego w Dzierzgoniu - 10.05.2016 fot. Urząd Miejski w Dzierzgoniu
Na podstawie stosownego porozumienia pomiędzy Gminą Dzierzgoń i Starostwem Powiatowym w Sztumie, odnośnie wspólnej realizacji programu „Remontu dróg w powiecie sztumskim w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności sieci drogowej Dolnego Powiśla”, w ciągu kilku najbliższych dni rozpocznie się realizacja robót budowlanych, związanych z tym zadaniem. Remontem zostanie objęty cały odcinek ulicy Wojska Polskiego w Dzierzgoniu – od skrzyżowania z ulicą Odrodzenia do granicy miasta (wyjazd w kierunku m. Prakwice).

W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa na wskazanym odcinku drogi (w tym na wszystkich skrzyżowaniach z innymi ulicami i zjazdach do poszczególnych nieruchomości). Będą także wyremontowane istniejące chodniki oraz zostanie zainstalowane stosowne oznakowanie drogowe. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, wspomniane roboty winny być wykonane do końca lipca br.

Z uwagi na stosunkowo krótki termin realizacji, należy spodziewać się bardzo dużej intensywności w działaniach firmy budowlanej, połączonej z obecnością na ul. Wojska Polskiego znacznej ilości specjalistycznego sprzętu. Będzie to powodować pewne niedogodności komunikacyjne dla mieszkańców, w tym ewentualną zmianę organizacji ruchu lub czasowe jego ograniczenie. W związku z powyższym, aby wykonawca robót mógł sprawnie i szybko wykonać swoje zadanie, należy uważnie obserwować oraz stosować się do wszelkich zmian oznakowania i oczywiście „uzbroić się” w cierpliwość.

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Dzierzgoń


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.