Wydanie nr 209/2021, Środa 28.07.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Alfonsa, Samson, Pantaleon, Marcela, Wiktor, Innocenty, Tymona, Tymon, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Deskorolka sport i pasja.

Jeżdżenie na deskorolce zazwyczaj od razu kojarzy się wszystkim z interesującym hobby, jednak tak samo trzeba mieć świadomość, że jest to także sport. I to sport wymagający niemałej uwagi od tych osób, które go uprawiają.

Podstawą zaś do tego, by uprawiać idealnie tę dyscyplinę jest posiadanie deskorolki dzięki jakiej płynnie będzie wykonywać się wszystkie tricki oraz nie będzie się trzeba obawiać o własne bezpieczeństwo. Taka deskorolka wspomaga rozwój sprawności fizycznej oraz zapewni świetną zabawę użytkownikowi.

Funkcje deskorolki

Kształtowanie równowagi, opanowanie podstawowych trików – to właśnie funkcje jakie ma do spełnienia każda deskorolka.  Przed zakupem konkretnej sportowiec powinien zaś głównie zastanowić się nad tym, na jakim etapie są jego umiejętności. Od tego uzależni wybór modelu. Na przykład, deskorolki kompletne poleca się osobom dopiero uczącym się jeździć. Przeznaczone są do trików podstawowych. Następnie trzeba też zwracać uwagę na takie elementy jak: decki, trucki, kółka i łożyska to podstawowe elementy składowe, z jakich składają się deskorolki i nad tym, jak one wyglądają oraz jakie mają wymiary należy się też bardziej zastanowić.

Jazda na rampie, longboardzie czy ulicy musi być przede wszystkim bezpieczna. Dlatego zawsze trzeba kierować się profesjonalnymi wskazówkami powiązanymi z tym, jakie wybierać kółka. Ich wielkość zależy natomiast od stylu jazdy. W renomowanych sklepach z deskorolkami można znaleźć wiele kategorii, gdzie na podstawie określonych parametrów łatwiej będzie zdecydować się na deskorolkę. Mocne kółka powinny być zrobione z poliuretanowych materiałów, gdyż takie odporne są na ścieranie. To też pozwala nabyć gwarancję, że szybko nie ulegną zniszczeniu, nawet, kiedy podróżować będzie się w trudnych warunkach. Na dodatek, należy wziąć pod uwagę to, że miękkie koła sprawdzają się świetnie do jazdy na longboardzie, a mniejsze i twardsze idealnie dopasują się do jazdy po rampie.

Zakup deskorolki

Początkujący sportowiec wybierając deskę na pewno nie chce narażać się na jakiekolwiek kontuzje. Dlatego przy zakupie deskorolki powinien kierować się nie tylko jej designem, ale głównie użytecznością. Podzespoły w deskorolce muszą być funkcjonalne i sprawdzone. Skupiać więc trzeba się na markowych producentach. Decki muszą być zrobione z paru warstw klonu, trucki z lekkich stopów metali, a kółka powinny być równocześnie mocne i skrętne. Wybrane akcesoria muszą naturalnie pasować pod ten typ jazdy do jakiej są przeznaczone. Kiedy do zakupu tego podchodzi się w taki sposób to na dłużej można cieszyć się idealnym sprzętem. W szybkim czasie opanuje się podstawowe tricki, a kiedy przed dokonaniem zakupu będzie się mieć wątpliwości odnośnie czegoś to najlepiej doradzić się ekspedientów bądź deskorolkarzy dla których każda deska jest już sprawdzona i świetnie orientują się, co dobrać na konkretny typ podłoża. Na tyle rozsądne podejście spowoduje, że można się cieszyć z tego, jaki dobierze się sprzęt do jazdy rekreacyjno – wyczynowej.

Zapraszamy na www.360sklep.pl.

Deskorolka sport i pasja.
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.