Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Taneczne zmagania na parkiecie, zajęcia pod okiem Mistrzów. X Europejskie Dni Tańca w Malborku już za nami - 23/24.04.2016

23 kwietnia w sali widowiskowo - sportowej przy Gimnazjum Nr 3 w Malborku, odbyły się X Europejskie Dni Tańca, organizowane przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Roztańczona młodzież przez cały sobotni dzień wypełniała parkiet, a ich zmagania oceniało pięcioosobowe jury w składzie Sylwia Dymek, Sebastian Białobrzeski, Maksymilian Hać, Maciej Florek oraz Anna Śmiganowska.

Szczególny wymiar jubileuszowej edycji EDT nadał Turniej Mistrzów który był nowością tego festiwalu. By dokonać swoistego podsumowania dziesięciu lat realizacji wydarzenia w Malborku, organizatorzy w tym roku zaprosili do udziału te zespoły, które we wcześniejszych edycjach wywarły ogromne wrażenia zarówno na widzach, jak i festiwalowym jury. Turniej Mistrzów to kategoria, w której rywalizowali laureaci EDT w latach 2007-2015 (zdobywcy miejsc I, II i III w różnych kategoriach tanecznych). Była to również próba pokazania, jak mocno na przestrzeni lat impreza ewoluowała i jak rósł jej poziom artystyczny.

Tegoroczna edycja, ze względu na okrągłą rocznicę, miała nieco inną formułę. Można mówić o swoistym „powrocie do korzeni”. Wszyscy ci, którzy uczestniczyli w EDT od pierwszej edycji, pamiętają, że po dniu konkursowym odbywały się warsztaty z jurorami. Tak też było podczas X Festiwalu. 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
kibic
kibic 25.04.2016, 16:49
rewelacyjna impreza!!!!!!!
wielkie gratulacje dla SDF YOUNG z Malborka!!!!!!!!