Wydanie nr 17/2021, Niedziela 17.01.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Antoni, Jan, Alba, Sulpicjusz, Rościsław, Przemił
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Żuławska Kolej ogrodowa w Żuławce Sztumskiej zaprasza – 20.04.2016

Żuławska Kolej Ogrodowa powstała w 2014 r. w Żuławce Sztumskiej. Tabor i infrastruktura, którą posiadamy, jest odwzorowaniem prawdziwej kolei wąskotorowej, tylko w mniejszej skali. Celem tego przedsięwzięcia, jest zwrócenie uwagi turystów, na zapomnianą historię kolejek wąskotorowych, które niegdyś wpisane były na stałe w krajobraz Żuław. Poprzez zabawę i wypoczynek staramy się nawiązywać do historii, zwyczajów, języka i pracy zarówno na dawnej, jak i obecnej kolei. Zwracamy uwagę na bezpieczeństwo, uczymy poprawnego zachowania „małych miłośników” pociągów. Obecnie posiadamy tabor w postaci lokomotywy i dwóch wagoników- każdy z obsadą 8-miejscową oraz infrastrukturę kolejową (2 stacyjki, oznakowania szlaku, lokomotywownia, obrotnica itp.). Jednorazowy przejazd trwa około 20 min.

Co oferujemy?
- Całoroczne przejazdy indywidualne, rodzinne i grupowe.
- Organizację plenerowej imprezy z małą gastronomią (grill – ognisko do wyboru, napoje zimne i gorące, możliwość zamówienia cateringu). Wszystko w oprawie muzycznej na wolnym powietrzu.
- Przyjmujemy grupy szkolne i przedszkolne (oferta edukacyjna).
- pogadanka, demonstracja działania zwrotnicy, semaforów, obrotnicy z możliwością samodzielnego wypróbowania tych urządzeń, przejazdy kolejką z pamiątkowym biletem, posiłek – menu uzgadniamy indywidualnie (preferowane grupy dziecięce do 40 osób)
-Zapraszamy również do korzystania z indywidualnego wypoczynku w formie pikniku.
Udostępniamy za opłatą:
- możliwość wędkowania w stawie bogatym w kilka gatunków ryb (karpie, liny, sandacze, karasie i płotki), rower wodny, sprzęt do wędkowania.
- nad stawem do dyspozycji altana z oświetleniem, miejsce na ognisko, mały grill, piaskownica dla dzieci.

Tradycją stała się już organizacja Festynu Żuławskiej Kolei Ogrodowej, który odbywa się w lipcu (w tym roku impreza planowana jest na 16.07). Gwarantujemy wspaniałą zabawę i miłe spędzenie czasu. Wszystkie zamówienia grupowe realizujemy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub e-mail z minimum miesięcznym wyprzedzeniem.


Przejazdy indywidualne w ciągu roku są realizowane również po uzgodnieniu telefonicznym.
Jesteśmy w stanie jednorazowo obsłużyć grupę do 30 osób dorosłych (preferowane grupy mniejsze) z zagospodarowaniem czasu 5 godzin.


Zapraszamy Tomasz Kleina i Ewa Konarska-Kleina.
Żuławka Sztumska 55, 82-440 Dzierzgoń
tel. 662676646

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Dzierzgoń


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.