Wydanie nr 17/2021, Niedziela 17.01.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Antoni, Jan, Alba, Sulpicjusz, Rościsław, Przemił
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy doczekamy remontu drogi do Dzierzgonia? - 13.04.2016

  • Wydanie nr 17/2021
  • 13 kwietnia 2016, 11:03
  • UMiG Dzierzgoń
  • UrzędoweDzierzgoń
  • 2 komentarze
Elżbieta Domańska, Burmistrz Dzierzgonia i Leszek Sarnowski, prezes RTI S.A. podjęli wspólne działania w Urzędzie Marszałkowskim w celu dokończenia remontu drogi 515 z Malborka do Dzierzgonia. W tej chwili droga ta jest w skandalicznym stanie, szczególnie na odcinku Litewki — Dzierzgoń. Protestu w sprawie pilnego remontu nie wykluczają dzierzgońscy przedsiębiorcy.

Wicemarszałek Ryszard Świlski, na spotkaniu poinformował, że w tej chwili rozpisane są przetargi na remont kilku innych dróg. Nie ma na tej liście niestety drogi 515, mimo że część tej inwestycji z Malborka do Trop została zrealizowana w ubiegłym roku. Wicemarszałek zapewnił, że po rozstrzygnięciu bieżących przetargów, kolejną drogą przeznaczoną do modernizacji będzie droga 515. Zakładany termin jest mocno rozciągnięty w czasie od jesieni tego roku nawet do połowy przyszłego.
 

- „To dla mnie priorytetowa sprawa, bo nie wyobrażam sobie rozwoju naszej gminy bez przejezdnych dróg. To pierwsze, o co pytają inwestorzy, nie mówiąc już o udręczonych mieszkańcach gminy (w tym także przedsiębiorcach), którzy codziennie muszą się przedzierać przez dziurawe drogi”. - stwierdziła Elżbieta Domańska

- „Zły stan dróg stanowi poważną barierę w rozwoju przedsiębiorczości i turystyki. W nowej strategii rozwoju powiatu sztumskiego dostępność drogowa i atrakcyjność turystyczna, to dwa z siedmiu celów strategicznych. Dlatego wszystkim samorządom powinno zależeć na szybkiej ich modernizacji”. - podkreślił prezes RTI S.A. Leszek Sarnowski.


Kilka dni po wizycie naszych przedstawicieli w Urzędzie Marszałkowskim na drodze 515 między Ankamatami a Dzierzgoniem, pojawił się znak drogowy z ograniczeniem prędkości do 40 km/godz., ze względu na zły stan nawierzchni. Jako mieszkańcy gminy miejmy nadzieję, że to jedynie tymczasowe rozwiązanie, a nie alternatywa dla remontu. Zdaniem Elżbiety Domańskiej, konieczna jest gruntowna modernizacji drogi 515, a nie działania podejmowane doraźnie. Pani Burmistrz spotka się w najbliższych dniach z przedstawicielem Rejonu Dróg Wojewódzkich w Sztumie w celu ustalenia dalszych czynności.


O ile w przypadku drogi 515 realizacja inwestycji jest niemal pewna, o tyle nie ma tak dobrych wieści odnośnie drogi 527 z Dzierzgonia do Pasłęka. Większość odcinka jest już wyremontowana, pozostały fragment przeznaczony do remontu (ok. 3 km) położony jest w naszej gminie. Odnośnie do tego fragmentu Pani burmistrz Elżbieta Domańska, podjęła działania wspólnie z wójtem Rychlik. Niestety odcinek ten nie został wpisany do żadnego z programów operacyjnych Województwa Pomorskiego. Odcinek warmińsko-mazurski zostanie wyremontowany zgodnie z planem do granic Gminy Dzierzgoń. Zarząd dróg wojewódzkich w Gdańsku obiecał, że z własnych środków przygotuje dokumentację i kosztorys na modernizację drogi 527. Wsparcie dla drogowych działań Gminy obiecał też Związek Gmin Pomorskich.


Dzierzgońscy przedsiębiorcy zamierzają interweniować w tej sprawie u Marszałka. Jeśli to nie pomoże, nie wykluczają nawet blokady drogi. Burmistrz Dzierzgonia zapowiedziała, że w sprawie pilnego remontu dróg będzie szukała pomocy u parlamentarzystów i ministrów obecnego rządu.

UMiG Dzierzgoń
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Dzierzgoń


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Yaris Q7
Yaris Q7 13.04.2016, 22:36
A co z drogą Stary Targ Górki zapraszam na ten odcinek
bylekto
bylekto 13.04.2016, 15:51
Pani Burmistrz przecież ta droga będzie robiona spotkanie było rok temu. No ale przypomnieć się trzeba. Pani nic nie ma do tej drogi bo to jest droga wojewódzka i można tylko cierpliwie czekać lub niech łatają jak co roku.Tak psioczyliście na poprzednią władzę o zły stan nawierzchni ale takiej drogowej tragedii jaka wyszła po tej zimie to jeszcze w gminie nie było i co pani zrobi? Nic bo pieniędzy nie ma jechać i prosić na kolanach to pozostaje. A gdzie pan Przewodniczący co tak płakał, że to odstrasza przedsiębiorców? To już odstraszyło czy jeszcze nie? Ludzie wy nie jesteście sobie w stanie poradzić z 6 kilometrowym odcinkiem drogi, bo nie macie na to żadnego wpływu. I nie wciskajcie ludziom ciemnoty. Pani kochana a kiedy będą zrobione drogi gminne na, które ma pani wpływ co? ile ludzie tam będą się męczyć zapomniała Pani o nich?