Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zespół Szkół w Barlewiczkach z szansą na dotację. Ponad 5 mln zł do wzięcia z województwa – 6.04.2016

Zespół Szkół w Barlewiczkach z szansą na dotację. Ponad 5 mln zł do wzięcia z województwa – 6.04.2016 fot. W. mocny, R. Kaczmarkiewicz
Starostwo Powiatowe w Sztumie opracowało koncepcje dużego projektu edukacyjnego związanego ze szkolnictwem zawodowym. Koncepcję zaakceptowały już władze województwa pomorskiego. Jak nas poinformował starosta Wojciech Cymerys, są duże szanse na realizację tego projektu. Stawka jest niebagatelna, bo w przypadku sukcesu powiat dostanie ponad 5 mln zł.

31 marca przedstawiciele powiatu odebrali uchwałę Zarządu Województwa Pomorskiego odnośnie dofinansowania koncepcji ulepszenia oferty szkolnictwa zawodowego.   

- Jest to dopiero koncepcja na podstawie, której będziemy starali się o dofinansowanie w ramach środków wojewódzkich na cele strategiczne – stwierdza Sebastian Szot, specjalista ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Sztumie. - Urząd Marszałkowski w ramach programu strategicznego przyjmował koncepcje projektów samorządów powiatowych, związanych ze szkolnictwem zawodowym. Z nich miała wynikać część inwestycyjna: niezbędne zakupy i prace budowlane oraz druga część miękka: pakiet zajęć  dydaktyczno - wyrównawczych dla uczniów i oferta szkoleń dla nauczycieli (kursy, studia podyplomowe). Jednak, formalnie będziemy musieli jeszcze zaaplikować o przyznanie na ten cel środków. A zatem będziemy składać wnioski na dwa projekty. 
    
Sebastian Szot nie ukrywał, że na projekcie skorzystałby głównie Zespół Szkół Zawodowych w Barlewiczkach. Zatwierdzono już dziewięć pracowni i jeden budynek warsztatów, w którym będą zlokalizowane dodatkowe pracownie.
Ocenił, że koncepcje przedstawione w UM wpisują się w tzw. przedsięwzięcie strategiczne województwa, dlatego szanse na pozyskanie z tego tytułu funduszy są naprawdę duże.  

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tomm
Tomm 08.04.2016, 20:08
Dlaczego siara? Dobrze, że ktoś w końcu dostrzegł potencjał w szkolnictwie zawodowym. Co komu po ogólnych studiach i nawet dobrym LO, skoro i tak nie kończą się one konkretnym zawodem? Po niejednym kierunku zawodowym można lepiej zarabiać niż po studiach humanistycznych.
NWJ
NWJ 06.04.2016, 17:54
Mają rozmach s........ "Siara"