Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ryszard Świder odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej zastąpi go Grzegorz Murawski. XVI Sesja Rady Miejskiej w Dzierzgoniu – 24.03.2015

Podczas XVI sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu z funkcji wiceprzewodniczącego został odwołany Ryszard Świder. Wniosek o pozbawienie Ryszarda Świdra złożyła grupa radnych : Emilia Tkacz, Wiesława Grzegoska, Rafał Żemojdzin, Zbigniew Przybysz. Jak powiedział Przewodniczący Zbigniew Przybysz powodem dla którego taki wniosek został złożony to różnica w głosowaniu. Przewodniczący Przybysz jak mówi nie wyobraża sobie żeby nauczyciel głosował przeciwko dzieciom i uczniom, gdzie głosował za postawieniem wiatraków na przeciwko domu gdzie mieszka dziecko niepełnosprawne, kolejną rzeczą było głosowanie nad budżetem gdzie Radny Świder zagłosował za obniżeniem podatku dla rolników.

W głosowaniu udział wzięło dziewięciu radnych : Dariusz Miszczuk, Przybysz Zbigniew, Emilia Tkacz, Toporkiewicz Bogdan, Zieliński Sebastian, Żemojdzin Rafał, Grzegowska Wiesława.  Pozostała grupa radnych w ramach protestu nie wzięła udziału w głosowaniu: Świder Ryszard, Pskiet Andrzej, Szmigiel Mirosław, Haber Krzysztof,  Link Mieczysław, Przybylski Tomasz.   Ostatecznie w niejawnym głosowaniu 9 radnych odwołało z funkcji Wiceprzewodniczącego Ryszarda Świdra.


We wnioskach do zgłoszeń kandydatów na nowego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, Radny Rafał Żemojdzin wysunął kandydaturę Grzegorza Murawskiego.

W głosowaniu wzięli udział: Lik Mieczysław, Miszczuk Dariusz, Przybysz Zbigniew, Przybylski Tomasz, Śmigiel Mirosław, Emilia Tkacz, Toporkiewicz Bogdan, Zieliński Sebastian, Rafał Żemojdzin, Wiesława Grzegowska,  W tajnym głosowaniu na stanowisko wiceprzewodniczącego został wybrany Grzegorz Murawski stosunkiem głosów za 9 jedna się wstrzymała. 


Porządek Obrad był następujący.

1)  Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2)  Przyjęcie ewentualnych zmian zgłoszonych do porządku obrad.
3)  Przyjęcie protokołu z XV sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu z dnia 18 lutego 2016 r.
4)  Przedstawienie informacji z działalności Burmistrza Dzierzgonia w okresie między sesjami.
5)  Wnioski i zapytania.
6)  Przedstawienie wniosku o odwołanie Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Dzierzgoniu. 
7)  Ustalenie regulaminu odwołania radnego z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Dzierzgoniu.
8)  Przeprowadzenie głosowania nad wnioskiem o odwołanie Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Dzierzgoniu.
9)  Projekt uchwały w sprawie odwołania radnego Ryszarda Świdra z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Dzierzgoniu.
10)  Ustalenie regulaminu wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Dzierzgoniu 
11)  Wybór Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Dzierzgoniu.
12)  Przedstawienie informacji o stanie bezrobocia w gminie w 2015 r.
13)  Przyjęcie Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie dla Gminy Dzierzgoń na lata 2016-2020.
14)  Zmiana budżetu gminy na 2016 rok.
15)  Zmiana Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Dzierzgoń na lata 2016-2020.
16)  Rozpatrzenie skargi na pracę Komisji Rewizyjnej.
17)  Zmiana Uchwały Nr IV/29/15 Rady Miejskiej w Dzierzgoniu z dnia 5 lutego 2015 r. w sprawie uchwalenia Statutu Gminy.
18)  Zmiana Uchwały Nr XIV/120/2015 Rady Miejskiej w Dzierzgoniu z dnia 29 grudnia 2015 roku w sprawie przyjęcia Strategii rozwoju i edukacji w Gminie Dzierzgoń na lata 2015-2020.
19)  Zmiana Uchwały Nr X/113/07 Rady Miejskiej w Dzierzgoniu z dnia 25 października 2007 r. w sprawie przystąpienia Gminy Dzierzgoń do Stowarzyszenia „Polskie Zamki Gotyckie” z siedzibą w Olsztynie.
20)  Zmiana Uchwały Nr VII/57/2015 Rady Miejskiej w Dzierzgoniu z dnia 24 czerwca 2015r. w sprawie przyjęcia „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Dzierzgoń”.
21)  Przyjęcie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganie bezdomności zwierząt na terenie Gminy Dzierzgoń w 2016 roku.
22)  Wyrażenie zgody na zawarcie umów dzierżawy.
23)  Wyrażenie zgody na bezprzetargowe wydzierżawienie gruntu na okres 30 lat.
24)   Przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie miasta Dzierzgoń -  ul. Pogodna.
25)  Odpowiedzi na wnioski i zapytania.
26)  Wolne wnioski radnych.
27)  Komunikaty Przewodniczącego Rady.
28)  Zamknięcie sesji.
 

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Dzierzgoń


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mmm
mmm 25.03.2016, 13:20
ciekawe co znowu gzesiowi obicali moźe wróci do info kram bo trzeba kogoś zgnoić tak ja opisywal Szewczuna gościu nie masz za grosz honoru
pracownik adm
pracownik adm 25.03.2016, 21:15 (odpowiedź do mmm)
In Post zamiast Poczty Polskiej w całej gminie i to tylko na wyłączność, chyba już wszystkie instytucje podległe burmistrzowi korzystają z jego usług, urząd, szkoły przedszkola, zgkim. Nie mówię, że taniej bo nie wiem ( korzystam z poczty e-mail) ale jakość usług dosławnie powała, wiem to z autopsji ( nie dostałem dwóch faktur ba nawet zdrapka PKO do mnie nie doszła) ale za to wiem jak Murawski załatwiał sprawy na wyłączność instytucje podległe UM.