Wydanie nr 272/2020, Poniedziałek 28.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Prezes ZGKiM w Dzierzgoniu Piotr Klein odpowiada na pytania Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu Rady Miejskiej w Dzierzgoniu – 22.03.2016

W dniu wczorajszym odbyła się komisja Rozwoju Gospodarczego i Budżetu Rady Miejskiej w Dzierzgoniu podczas której jednym z punktów było przedstawienie informacji z działalności miejskiej spółki ZGKiM. Na spotkanie z komisją przybył Prezes Piotr Klein oraz byli i obecni pracownicy spółki.

Członkowie komisji zadawali pytania prezesowi na temat kondycji finansowej, oświadczenia majątkowego oraz planu naprawczego spółki. Prezes przedstawił plan uzdrowienia sytuacji w firmie i poinformował o długu jaki na dzień 31 grudnia spółka posiadała, jest to blisko 300 tys zł. Jednak na dzień wczorajszy jak twierdził takiej informacji nie ma o aktualnym zadłużeniu ponieważ powstaje dopiero bilans, który ma pokazać kondycje finansowa zakładu. 

Podczas debaty o przyszłości zakładu Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska zdementowała plotki na temat dążenia do ogłoszenia upadłości jednocześnie obiecując że takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, i zrobi wszystko by zakład dalej prosperował. 

Na spotkanie przybyło również dwóch pracowników zwolnionych z zakładu w trybie art 52 prawa pracy, którzy przeprosili prezesa za zaistniałą sytuację. Dodając że o żadnym pobiciu nie mogło być mowy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. A Jak dalej będzie wyglądać sytuacja w ZGKiM w Dzierzgoniu? O tym przekonamy się na początku kwietnia.

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
młodzieniecc
młodzieniecc 23.03.2016, 18:44
W końcu klika rodzinna machlików rozwiązana.Gratulacje dla Pana Prezesa. Nie wiem dlaczego tyle szumu wokół tych dwóch ludzi.Ludzie są zwalniani i przyjmowani do pracy, gdyby nie byli winni to by nie przepraszali, a tak zwołali telewizje i myślą że dostaną mniejszy wyrok w sądzie.Prawdziwy cyrk zrobili na komisji.
Dziwię się panu radnemu Tomaszowi, który sam wykorzystuje samochód służbowy do celów prywatnych, a zabiera głos.
Don Vagon
Don Vagon 23.03.2016, 20:44 (odpowiedź do młodzieniecc)
Matełusz juz tam nie drukuj tyle, bo sie zasapiesz. I tak Poła nie da Ci umowy na stałe ;D
NiochNioch
NiochNioch 23.03.2016, 17:22
Mysza jaki start do prezesa ;D i było by w cebule dwa do zera ha xD
skietmen
skietmen 23.03.2016, 15:50
gratulacje PREZES z pensją zastępcy Burmistrza , a spółka ZGKIM tonie BRAWO p.PREZESIE a gdzie są pieniądze wycofane z chłodni,a pieniążki za sprzęt sprzedany. ŻAL MI HENIA I ANDRZEJA BO TO ONI TYRALI NOCAMI JAK PAN PREZES ODPOCZYWAŁ SOBIE W DOMCIU.KOLEDZY JESTEM Z WAMI ,a p.prezes niech zachowa twarz i odejdzie.
wiech
wiech 02.04.2016, 20:17 (odpowiedź do skietmen)
Chyba żartujesz on tu przyjechał po kasę! Sam nie odejdzie, tym bardziej, że dochodzi jeszcze kaska z RTI.
Grzegorz
Grzegorz 23.03.2016, 20:46 (odpowiedź do skietmen)
Prezes nie tyle zarabia, powinien zarabiać wiecej, ale zrozumiałe przecież to małe miasto. Kto zna tych Panów osobiście, to wie jaki mają charakterek, na pewno nie tyrali nocami, i co z tego że byli długoletnimi pracownikami, ale szacunek trzeba mieć nie tylko do Prezesa, ale do wszystkich, a im tego brakowało. Prezes to kulturalny człowiek, kto z nim bedzie rozmawał, sam się przekona. A teraz zapanuje chociaż spokój w ZGKiM, i ludzie będą spokojnie pracować, a nie tylko niepotrzebne buntowanie pracowników przeciwo Prezesowi. Niech Henio i Anrzejek poszukają sobie innej pracy, może wtedy docenią. Ile ja bym dał aby pracować w takim zakładzie i mieć pensje na czas. Bo z tego co wiem to wypłatę mieli na czas, ale chcieli więcej zarabiać, to powodzenia, bo ja pracuję po 10 godzin dziennie i za najniższą. Panie Prezesie niech się Pan trzyma, ludzie są z Panem.
robol
robol 24.03.2016, 21:06 (odpowiedź do Grzegorz)
Szacunek to się należy dla pracowników bo w końcu to oni wypracowują pieniążki dla firmy i na pensje prezesa. Zapytajcie księgową jaka część zysku z pogrzebu idzie dla pracowników a jaka idzie do firmy czytaj prezesa.
kiki
kiki 24.03.2016, 22:40 (odpowiedź do robol)
P.O księgowa, na czym ona się zna ,zarabia tylko pieniądze i to nie małe.
anka
anka 25.03.2016, 19:50 (odpowiedź do kiki)
musiała mieć krótką spódniczkę