Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zebrali opony, telewizory, a nawet muszle klozetowe! Wielkie sprzątanie Sztumu po raz trzeci – 12.03.2016

Ok. 60 osób mimo mroźnej pogody spotkało się przed ratuszem i wyruszyło na sprzątanie miasta. Tym razem głównym celem było uporządkowanie terenów po obu stronach Jeziora Sztumskiego.

Wszyscy wymienieni spotkali się w umówionym miejscu przy ratuszu o godz. 8.45, gdzie rozdano grabie i worki na śmieci. Ponieważ w akcji uczestniczyły dzieci i młodzież najpierw musiała odbyć się zbiórka z podliczeniem uczestników.
- Nasza akcja zgodnie z zapowiedzią trwała do godz.12.00 – mówi uczestniczka akcji Daria Mietlewska – Dura, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie. - Byliśmy podzieleni na sekcje. Każda z pięciu grup miała swój teren do posprzątania. Według mnie była to akcja udana i jaka najbardziej potrzebna. 
- Moja grupa sprzątała głównie linię brzegową przy ul. Kwidzyńskiej. Większość z zebranych odpadów to niestety szklane butelki po alkoholu, opony, telewizory a nawet „muszle klozetowe” czy materace – podsumowuje Marcin Lipiński, kier. Referatu Gospodarki Komunalnej i Bezpieczeństwa. - Z danych uzyskanych z PWiK Sp. z o.o., któremu w sobotę przekazano zebrane przez nas odpady wynika, że było ich ok. 25 m3.
Pomagała młodzież z Młodzieżowej Rady Miasta oraz uczniowie z Gimnazjum w Sztumie i Zespołu Szkół w Czerninie oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.