Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Płatne wnioski na 500+ to oszustwo. Nie daj się nabrać! - 10.03.2016

  • Wydanie nr 262/2021
  • 10 marca 2016, 14:39
  • Wawrzyniec Mocny
  • Wiadomości
Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ostrzega przed oszustami. Program 500 + stał się okazją dla naciągaczy, którzy na swoich stronach internetowych zamieszczają do pobrania odpłatne wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego. Przypominamy, że takie wnioski można pobierać bezpłatnie ze stron samorządowych M-GOPS i MOPS.

Informujemy, że strony te nie są związane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Służą jedynie próbom wyłudzenia pieniędzy za pobranie wnioski. 

 - Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego jest darmowy, za jego pobranie i złożenie nie ma opłat – podkreśla i ostrzega Sylwia Mackiewicz, dyr. M-GOPS. - Jego wzór jest określony w rozporządzeniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przy okazji przypominamy, iż wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można składać od momentu startu programu, czyli od 1 kwietnia 2016 r. Można go będzie złożyć w wersji papierowej w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sztumie a także w wersji elektronicznej, za pomocą: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl) oraz za pośrednictwem ePUAP.

Świadczenie wychowawcze będzie wypłacał Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztumie. Będzie ono wypłacane w sposób dogodny dla rodziców, czyli przede wszystkim przelewem na konto.

Formularze darmowych wniosków załączamy do opublikowanego artykułu... bezpłatnie.

Źródło: www.mgopssztum.pl

Wawrzyniec Mocny
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (2)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.