Wydanie nr 221/2020, Sobota 8.08.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mieszkańcy bez wody. Kto i jak rozwiąże ten problem? Powiat Nowodworski - 26.02.2016

Mieszkańcy bez wody. Kto i jak rozwiąże ten problem? Powiat Nowodworski - 26.02.2016 fot. Edyta Kozakiewicz
Mieszkańcy Jantara Leśniczówki zgłosili się do naszej redakcji z prośbą o interwencję. Od grudnia ub. roku wskutek awarii hydroforu są pozbawieni wody i nie funkcjonuje piec etażowy za pomocą którego ogrzewali dom. Nie trzeba tez nikomu mówić, jak uciążliwe jest życie bez wody każdego dnia. Kto i jak rozwiąże ten problem?

Możliwości załatwienia sprawy są dwie. Nowe przyłącze, na które potrzebne są pieniądze Gminy Stegna, która musi zrezygnować z innych inwestycji lub naprawa uszkodzonego hydroforu, na który też potrzeba pieniędzy. Poprosiliśmy o komentarz Centralny Wodociąg Żuławski i Wicewójta Gminy Stegna Tomasza Gajewskiego. Problem z wodą na Żuławach dotyczy nie tylko tych rodzin. Większość domów położonych na uboczu z dala od miast i wsi w powiecie jest w takiej sytuacji. Niestety problemy te wynikające z charakterystyki terenu żuławskiego są w większości nie do pokonania, bo koszty przyłączenia sieci wodno – kanalizacyjnej są zbyt duże.
 

 

Co udało się ustalić zobaczą państwo w materiale.

Edyta Kozakiewicz
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Czekający na pieniądze
Czekający na pieniądze 04.03.2016, 21:25
Prywatne mieszkania. Prywatny tartak. To z jakiej okazji gmina Stegna ma inwestować w doprowadzenie wodociągu albo kupno i remont hydrofora.Może ja też się zwrócę do gminy o remont domu albo kupno auta po co mam wykładać swoje pieniądze. Mogę mieć za darmo od gminy Stegna.
z jantaru
z jantaru 05.03.2016, 13:23 (odpowiedź do Czekający na pieniądze )
to czekaj dalej nie robie ludzom sie pomaga a ty jestescham i snop
za darmo
za darmo 11.03.2016, 13:15 (odpowiedź do z jantaru )
Z materiału wynika, że wszyscy korzystają z tego hydroforu. W związku z tym należy partycypować w kosztach i to naprawić. Z jakiej racji Gmina ma płacić za to ? CWŻ jak zrobi przyłącze to my wszyscy za to zapłacimy w cenie wody. Oczywiście trzeba pomagać ludziom ale nie popadajmy w skrajność. Tak jak napisał "Czekający na pieniądze" to i ja dorzucę coś od siebie, jak mi padnie piec w domu to też ma mi Gmina dokładać ? Jeszcze osoby korzystające nie chcą się dorzucić do remontu no to jest po prostu śmieszne. Zróbcie zrzutkę sąsiedzką itp. będzie łatwiej a nie od razu na łatwiznę, żeby Gmina robiła. Utrzymanie takiego hydroforu kosztuje, czy mieszkańcy korzystający dorzucają się co miesiąc właścicielowi do opłat za energię ?
Czekający na pieniądze
Czekający na pieniądze 11.03.2016, 20:46 (odpowiedź do za darmo)
Brawo kolego/koleżanko.Ludzie przejzyjcie na oczy.Koniec za darmo.
roman
roman 11.03.2016, 17:33 (odpowiedź do za darmo)
oczym ty tu piszesz nie rozumie nic z tego jak wiem te rodziny złozyły sie ale on nie chce naprawiac on sam wyszłał ich do gminy
za darmo
za darmo 11.03.2016, 20:38 (odpowiedź do roman )
"Ja tesz nicnie srosumialem co napisales" Jak nie rozumiesz to czytaj od początku a nie tylko mój wywód (ale zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach ludzie znają tylko literki ale czytać już nie potrafią). Jest artykuł więc się opieram i wystawiam komentarz do artykułu. Poza tym w komentarzach piszą też osoby postronne. Można więc wnioskować, że do tej pory artykuł jest w miarę rzetelny.