Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tomasz Steńczyk zagra w Sztumie piosenki Agnieszki Osieckiej – 04.03.2016

Tomasz Steńczyk zagra w Sztumie piosenki Agnieszki Osieckiej – 04.03.2016 fot. Facebook Funpage Tomasza Steńczyka
Z okazji Dnia Kobiet do Sztumu zawita znany muzyk - Tomasz Steńczyk, niegdyś laureat Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Da on koncert piosenek Agnieszki Osieckiej w dawnym kościele poewangelickim na pl. Wolności 4 marca o godz. 18.00.

Jak mówią organizatorzy wydarzenia - będzie to koncert nie tylko dla kobiet. Może warto dać się skusić na posłuchanie klimatycznych piosenek legendarnej Agnieszki Osieckiej tym bardziej, że wstęp jest wolny, a miejsce wyjątkowe. 

Do słuchania piosenek Agnieszki Osieckiej nie trzeba nikogo zachęcać, bo ma ona swoich wielbicieli od dziesiątków lat i w wielu pokoleniach. Z jej tekstami mierzyło się już wielu artystów. Jednym z nich jest właśnie Tomasz Steńczyk, muzyk z Elbląga, obdarzony niezwykłym głosem, a przy tym autor oryginalnych rockowo-jazzowych aranżacji muzycznych tych największych pereł muzyki rozrywkowej.

- Tylko ironicznie i symbolicznie nawiązujemy do PRL-owskiego Święta Kobiet - zapewnia Leszek Sarnowski, pomysłodawca koncertu, bo my kobiety szanujemy i czcimy na co dzień. Dlatego koncert przygotowaliśmy dla Pań, choć Panowie też są mile widziani.

Tomasz Steńczyk znany jest już na poetyckiej scenie muzycznej od wielu lat. Był m.in. laureatem Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Spotkań zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej w Warszawie, zdobywcą grand prix na festiwalu piosenki aktorskiej w Rybniku. Płyta z tekstami Agnieszki Osieckiej „Moja kokaina” to druga już płyta w dorobku Steńczyka, oceniana przez krytyków jako bardzo oryginalna. 

Potwierdza to także Agata Passent, córka Agnieszki Osieckiej:

- Tomasz Steńczyk umiejętnie łączy czułość Osieckiej z rockowym, momentami mocnym brzmieniem. Jest wokalistą, który nie boi się śpiewać trudnych tekstów i jest urodzonym gitarzystą. Jego zespół brzmi miejscami mrocznie, a do tego jakby brudne dęciaki dodają tej muzyce jazzowej przestrzeni - stwierdza Agata Passent.

Na koncercie nie zabraknie takich utworów jak "Niech żyje bal", "Kołysanka dla okruszka", "Piosenka o okularnikach", "Czerwony Kaputerk" i wiele innych. Tomaszowi Steńczykowi towarzyszyć będą doświadczeni muzycy jazzowi: Bartek Krzywda (piano), Szymon Zuehlke (saksofony), Paweł Batycki(perkusja).

Na koncert zaprasza Centrum Kultury Chrześcijańskiej „Alyem”, Gminny Ośrodek Kultury w Mikołajkach Pomorskich oraz Obywatelskie Porozumienie Samorządowe „Powiśle”.

Wawrzyniec Mocny
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.