Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wkręć się w pomaganie! Czyli akcja zbierania plastikowych nakrętek dla 16-letniego Tomasza z Dzierzgonia – 28.01.2016

Tomasz Wilewski 16-letni uczeń Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu od urodzenia cierpi na dysforię mięśniową czyli zanik mięśni. Jednak po mimo choroby Tomasz uczęszcza do szkoły jak każdy inny nastolatek. Placówka w której się uczy, jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych, w budynku jest winda oraz podjazdy ułatwiające poruszanie się po między piętrami. Tomasz Jest jednym z najzdolniejszych uczniów szkoły, w tym roku będzie aplikował o stypendium Starosty Powiatu Sztumskiego

Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Bibliotek w Dzierzgoniu zawiązała się 6 lat temu, z inicjatywy p. Elżbiety Lipskiej - dyr. Biblioteki Publicznej. Koalicja skupia wszystkie placówki oświatowe w Dzierzgoniu. Od marca 2010 r. Czyli od blisko sześciu lat zbiera i przekazuje rodzinie Tomka Wilewskiego  plastikowe nakrętki. Akcję zapoczątkowała p. Lipska, która wie dużo o chorobie Tomka i poprosiła lokalne szkoły o pomoc w zbiórce.

Zawiązana w 2010 r. Koalicja kontynuuje inicjatywę z dużym powodzeniem. Zgłaszają się do organizatorów  mieszkańcy gminy Dzierzgoń, jak również gminy Stare Pole i Gronowo Elbląskie. Prawdą jest, że to uczniowie i ich rodzice podrzucają  największe torby z nakrętkami. Można przyjąć, iż dotychczas uzbierano ok. 1 tony cennego plastiku. Wiemy od mamy Tomka, że w grudniu 2014 r. udało się sprzedać zgromadzone tworzywo, za które zakupiono wózek elektryczny. Obecna zbiórka ma  pomóc w zakupie windy do samochodu. 

Nakrętki można oddawać w Szkołach Podstawowych działających na terenie Gminy  Dzierzgoń, w Gimnazjum oraz Zespole Szkół w której uczy się Tomasz, jaki i w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury w Bibliotece Miejskiej.

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
xyz
xyz 03.02.2016, 15:26
*pomimo, pomiędzy :)
gość
gość 30.01.2016, 08:42
dysforię czy dystrofię mięśniową?