Wydanie nr 269/2020, Piątek 25.09.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Będą wybory w Gminie Dzierzgoń. XII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Dzierzgoniu – 01.12.2015

Dziś tj. 1 grudnia w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu odbyła się XII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej podczas której odwołany miał być z funkcji Przewodniczącego Zbigniew Przybysz.

Ostatecznie Rada Miejska podczas tajnego głosowania podjęła decyzję o pozostawieniu na stanowisku obecnego Przewodniczącego.

Stosunek głosów układał się następująco:

Za odwołaniem – głosowało 7 radnych  
Przeciw odwołaniu – głosowało 7 radnych
Osoby wstrzymujące się od głosu – 1 radny


W związku ze złożeniem przez Radnego Tomasza Przybyłowskiego mandatu, w okręgu wyborczym z którego startował radny będą musiały odbyć się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej.  

Już jutro komentarze Przewodniczącego Rady oraz wnioskodawcy.

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Powiązane artykuły

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.12.2015, 20:58
To wielka strata dla rady, że wciąż obecny Przewodniczący będzie organizował jej pracę, bo to nic dobrego nie przyniesie. Potęguje podział co było dziś widoczne. Zastanawiam się czym zmuszono pana Tomasza do rezygnacji z mandatu. Brzmi groźnie...
Poirytowany
Poirytowany 01.12.2015, 20:25
Pani Geniu, zawsze uważałem Panią za przykład nauczyciela, do dziś w Dzierzgoniu cenie sobię dwie nauczycielki historii. Panią i Panią Marię Budzińską. Jednak dziś straciła Pani w moich i nie tylko moich oczach. Pani zachowanie, sposób wypowiedzi i arogancja pokazała że trzyma Pani Jedną stronę. Więc pytam gdzie Pani aktywność przez ostatnie 10 sesji? czemu Pani teraz narzeka skoro nie głosowała Pani? I ostatnie moje pytanie jak długo Pani będzie uprawiać kabaret, i grać joanne d'arc?

Co do sesji, karnawał normalnie karnawał. Panie przewodniczący, to nie jest kram i nas nie obchodzi co Pan myśli! Są przepisy, obwarowania prawne i kodeksy. Których trzeba sie trzymać. A nie uprawiać folwark. Następna mądra, Emilia T. Przez ostatnie sesje jedyne co pamiętam gdzie się odezwała to MRM, i wprowadzenie architekta do Dzierzgonia. poza tym nic siedzi i patrzy w przewodniczącego. a odnosząc się o koszta tej sesji to bardziej mnie wkurza to że powstały nowe etaty, które dopiero kosztują nas podatników majątek. więc jedna sesja niczego nie zmieni. No i teraz wisienka na torcie.

Panie Przybysz dla czego pomaga Pan dzieciom? żeby wykorzystywać to w walce o stołek!!!!? to jest nie moralne. Jeżeli Pan wyrzygał mieszkańcom na co Pan daje to weź Pan daruj sobie wyjedz do Pasłęka i tam dawaj na co Pan masz ochotę. Siedząc w domu i oglądając tą sesję czułem się zażenowany! Nie zarabiam milionów ale jak by ktoś przyszedł w potrzebie albo bym zobaczył że ktoś potrzebuje pomocy, nie wyrzygał bym tego nikomu. Widać że od dobrodziejstw i kasy potrafi sie poprzewracać.


I namówie każdego do głosowania przeciw tej ekipie. 4 lata jakie miasto straci to bedzie przepustka do grobu. To tyle aż żal tu mieszkać.
uważna
uważna 01.12.2015, 21:01 (odpowiedź do Poirytowany)
W Pasłęku mają już go po wyżej dziurek w nosie. Opowiada te same głodne kawałki. Tam również rzuca focha. Podobnie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ta sama śpiewka. Brak warunków dla rozwoju biznesu. Jakie jest ulubione słowo pana przewodniczącego? Cash! Cash!!!!!!!
ja
ja 01.12.2015, 20:40 (odpowiedź do Poirytowany)
najpierw szantaż fabryką
teraz obiadami
to indywidualna kwestia każdego z radnych czy i jak przeznaczać będą diety
można mieć poczucie że został Pan nadal przewodniczącym dzięki posiłkom
xx
xx 02.12.2015, 22:00 (odpowiedź do ja)
Tak nie przystoi przewodniczącemu R M chwalić się datkami jakie daje na sport czy na obiady dla dzieci. Słuchając sesji odniosłem wrażenie że pan przewodniczący zastosował jakby szantaż i pokazał jaki to jest dobry i wspaniały. I jak takiego przewodniczącego odwoływać, To jest straszne.Żenada, żenada, żenada ...... i jeszcze raz ŻENADA
zakalec
zakalec 01.12.2015, 20:15
Domańska nadal pod pręgierzem! Dzierzgoń w odwrocie! Zbysiu puszy się jak paw!
Rychliki
Rychliki 01.12.2015, 20:07
Od kiedy Pan Szewczun Mirosław uczęszcza na każde posiedzenie Rady , pewnie szuka posady
Alina
Alina 01.12.2015, 21:14 (odpowiedź do Rychliki)
Oj, chyba boli tu kogoś tylna część ciała. Nie wiem kto będzie dyr SP1 mam to gdzies ale gorzej niz Sławuś nie da się tej szkoly prowadzic!!!!!!!
nauczycielka SP
nauczycielka SP 02.12.2015, 08:07 (odpowiedź do Alina)
Pani Alino. Proszę napisać na jakiej podstawie twierdzi pani, że Erber to najgorszy dyrektor, jaki mógł się tej szkole trafić. My pracownicy tej szkoły, jak również spora część rodziców ma całkowicie inne zdanie na ten temat. Proszę popytać, a nie obrażać tylko dlatego, że źle jest odbierany przez Panią Burmistrz i jej zwolenników.
dyro
dyro 01.12.2015, 20:17 (odpowiedź do Rychliki)
Dołączy referencję z Rychlik:) i na pewno dostanie posadę w SP1
:)
H hhh
H hhh 01.12.2015, 19:54
panie Tomku bardzo panu współczuję ale w pełni rozumię praca jest ważniejsza niż ich rada a w sumienie nich się uderzy biznesmenka z lumpeksu co tak krzyczała rolnictwo to nie lumpks którynie ma dotacji a podobno nikomu nie zazdrości a aż kipi z zemsty szacun dla pana