Wydanie nr 21/2021, Czwartek 21.01.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Agnieszka, Patrokles, Epifani, Jarosław, Jarosława, Krystiana, Józefa, Awit, Awita
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy rolnicy będą płacić mniejszy podatek o 10 %? XI sesja Rady Miejskiej w Dzierzgoniu – 26.11.2015

Wczoraj tj. 26.11.2015 odbyła się XI sesja Rady Miejskiej w Dzierzgoniu. Porządek obrad obejmuje:

Porządek obrad obejmuje:

1)Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2)Przyjęcie ewentualnych zmian zgłoszonych do porządku obrad.
3)Przyjęcie protokołu z X sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu.
4)Przedstawienie informacji z działalności Burmistrza Dzierzgonia w okresie między sesjami.
5)Wnioski i zapytania.
6)Przedstawienie informacji na temat działalności Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego S.A. w Dzierzgoniu za rok 2014 i 2015.
7)Przedstawienie informacji o stanie kanalizacji i wodociągów w gminie Dzierzgoń oraz na temat przewidywanych taryf na wodę i ścieki.
8)Przyjęcie Programu Współpracy Gminy Dzierzgoń z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami uprawnionymi prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2016 rok.
9)Określenie zasad i kryteriów rekrutacji do publicznych szkół podstawowych i gimnazjum dla których organem prowadzącym jest Gmina Dzierzgoń.
10)Zmiana uchwały Nr XXX/309/2013 Rady Miejskiej w Dzierzgoniu z dnia 30 grudnia 2013 r. oraz w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego położonego przy ul. Odrodzenia w Dzierzgoniu wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste udziału w gruncie i na udzielenie bonifikaty.
11)Wyrażenie zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego położonego w Stanówku wraz z udziałem w gruncie i na udzielenie bonifikaty.
12)Przyjęcie Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Dzierzgoń na lata 2015 – 2018 z perspektywą na lata 2019 – 2022.
13)Przedstawienie informacji Prezesa GUS w sprawie średniej ceny skupu żyta za okres 11 kwartałów będącej podstawą do naliczenia podatku rolnego na 2016 rok oraz w sprawie średniej ceny sprzedaży drewna, obliczonej wg średniej ceny drewna uzyskanej przez nadleśnictwa za pierwsze trzy kwartały 2015 r. jako podstawy do naliczenia podatku leśnego na 2016 rok.
14)Określenie wysokości stawek podatku od nieruchomości.
15)Ustalenie wzorów informacji i deklaracji podatkowych.
16)Określenie wysokości stawek podatku od środków transportowych.
17)Ustalenie wysokości opłaty targowej.
18)Odpowiedzi na wnioski i zapytania.
19)Wolne wnioski radnych.
20)Komunikaty Przewodniczącego Rady.
21)Zamknięcie sesji.

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Dzierzgoń


Komentarze (99)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Maria
Maria 29.11.2015, 19:11
Kiedy pani Ela zrozumie, że robi źle? Przecież do tej pory nic dobrego nie zrobiła i to chyba tylko dla tego, że zajmuje się zwalnianiem zamiast pisać projekty albo naprawiać drogi. U nas na wsi są dziury i nie możemy się doczekać drobnego remontu. Dobrze że dostaliśmy lampy słoneczne od poprzedników, przynajmniej widzimy te dziury. Teraz bez pani Joli żadnych projektów nie będzie.
Ania?
Ania? 29.11.2015, 19:04
Czemu na pana Bogdana ktoś mówi Czopek?
Kamil
Kamil 29.11.2015, 18:25
Ja uważam, że należy szukać pieniędzy poza budżetem- projekty i takie tam, a nie bazować nq małych rolnikach. Pani Burmistrz w swoim programie wyborczym obiecała zniesienie podatków- to przeczytać można w wywiadzie ktorego udzieliła przed wyborami. Pytanie: czy to było wyborczym kłamstwem? Po to byśmy ją wybrali... Wybraliśmy i co? Teraz podatki są najwazniejsze? Proszę się wziąć do pracy na rzecz pozyskiwania środków z zewnątrz, co do niedawna nienajgorzej, a porzucić czystki kadrowe, które mają na celu zapewnienie stanowik kolegom partyjnym bez kompetencji, tylko po to by pozbywać się loklnych fachowców
mieszkanka
mieszkanka 29.11.2015, 18:02
Pani Borkowska,Pan Szewczun i Ryszard Karabin -Swieta prawda.
Powiedzieli krotko ,na temat i dosadnie.
Mam odruch wymiotny ja patrze na mine radnego świdra -"obrazona ,nadeta lala" i radnego pskieta,ktory zieje niesamowitym jadem.Nie podoba sie won z Rady i sprawa rozwiazana.Przyjda inni ,ktory chca cos zrobic a nie opluwac kolegow i siac zamet.
kika
kika 29.11.2015, 20:12 (odpowiedź do mieszkanka)
Pani Borkowska nakrzyczała się tylko mało treściwie. Pan Szewczun , nie wiadomo o co mu chodziło bo nawet przewodniczący go nie zrozumiał, a zna języki. Pan Ryszard nie dosłyszał pewnie że przewodniczący sam wycofał swój wniosek o obniżenie podatku dla przedsiębiorców.Trochę to dziwne, bo wygląda jakby miał mieszkańców za idiotów? Hipokryta czy nie wie czego chce?
Adam
Adam 29.11.2015, 19:02 (odpowiedź do mieszkanka)
Przecież oni tylko pokazują fakty, to prawda że mało budujące dla naszej gminy, ale taka jest rzeczywistość. To co się dzieje to zasługa obecnych władz. Oni to tylko pokazują mieszkańcom. Kontrola najwyższą formą zaufania
ciekawy
ciekawy 29.11.2015, 17:11
Pani Burmistrz teraz zastanawia się skąd wygospodarować ( komu zabrać ) brakujące 150 tyś. w budżecie? Wydaje mi się , że tym którym tak lekką ręką podarowała. Pensję nowego prezesa RTI obniżyć o 90 % resztę niech sam zarobi jak taki zdolny i pracowity. Pani Jola swoją pracą pokazała że można. Ile z tego zostanie? Zlikwidować stanowisko V-ce burmistrza i mamy komplet. To tak na szybko. Ale Pani Burmistrz z przewodniczącym umieją tylko straszyć , że zabiorą wioskom, szkołą nie dadzą , fabryki nie wybudują itd. itp.