Wydanie nr 19/2021, Wtorek 19.01.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Sara, Wulstan, Adalryk, Alderyk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Co grozi za parkowanie na zakazie? Mandat, blokada, a nawet odholowanie auta – 25.11.2015

Dziś (25 listopada br.) po godz. 11-tej przy ul. Poczty Gdańskiej w Malborku mundurowi Straży Miejskiej ukarali kierowców Volkswagena Transporter oraz Ford Fiesta, którzy stali na zakazie. Jak poinformował nas komendant Straży Miejskiej, Tomasz Farysej na części ul. Poczty Gdańskiej obowiązuje znak B-36 "zakaz zatrzymywania się", złamanie tego zakazu może skutkować mandatem karnym w wysokości 100 zł i 1 punktem karnym.

 

Mandat i punkty karne za złamanie zakazu zatrzymywania się postoju

Naruszenie znaku B-35 czyli zakazu postoju dłuższego niż minutę lub B-36 czyli zakazu zatrzymywania się, wiąże się z ryzykiem otrzymania stuzłotowego mandatu oraz jednego punktu karnego. Oba znaki obowiązują po tej stronie drogi, po której stoją. Zakazy dotyczą jezdni i chodnika, chyba że tablice pod znakami stanowią inaczej.

Jeszcze większe kary grożą za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych.

 

Blokada za parkowanie na zakazie - zakłada ją policja lub straż miejska

Zgodnie z kodeksem drogowym (art. 130a prawa o ruchu drogowym) pojazd może być unieruchomiony przez zastosowanie urządzenia do blokowania kół w przypadku pozostawienia go w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nieutrudniającego ruchu lub niezagrażającego bezpieczeństwu

Blokady na koła mogą zakładać tylko policjanci albo strażnicy miejscy lub gminni. Nie można jej zakładać w sposób dowolny. 

  • Urządzenie blokujące strażnicy czy policjanci zawsze zakładają na przednie koło od strony kierowcy. Informacja o blokadzie znajduje się zawsze na zamku czy drzwiach kierowcy oraz za wycieraczką. Na informacji zawsze można znaleźć nazwę organu zakładającego blokadę, numer ewidencyjny blokady, adres oraz numer telefonu, pod który należy zgłosić się w celu odblokowania samochodu.
Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gap
gap 28.11.2015, 06:39
Ach! jaką mamy "dzielną" Straż Miejską w Malborku! Blokada na "ZAKAZIE"? Przy Szkole nr.9 C O D Z I E N N I E! "kierowcy" stają na kopertach dla niepełnosprawnych,na Z A K A Z I E,ale Straż Miejska przed godziną 8 nie działa!!!!W jakim celu MY-Podatnicy,utrzymujemy tę formację,którą w wielu Miastach,na wnioski MIESZKAŃCÓW,BURMISTRZOWIE,polikwidowali? Kosztują NAS sporo,nie spełniają OCZEKIWAŃ Mieszkańców,czas na REFERENDUM Panie Burmistrzu w sprawie dalszego utrzymywania Straży Miejskiej?
abey
abey 25.11.2015, 15:16
zapraszam straż miejską na parking koło bloku Słowackiego 35 nazbierają sporą sumkę ;) ludzie jakby mogli, to nawet na klatkę by wjechali, żadne zakazy ich nie powstrzymają, wszystko po to żeby się za bardzo nie zmęczyć w drodze z parkingu do domu.
Tez
Tez 25.11.2015, 22:00 (odpowiedź do abey)
Niestety straż nic nie robi i olewają sprawę mimo zgłoszeń.
Maniek
Maniek 25.11.2015, 14:23
i bardzo dobrze niech się nauczą parkować