Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rok urzędowania burmistrza Charzewskiego coraz bliżej. Czekamy na Wasze pytania do włodarza Malborka. - 18.11.2015

30 listopada 2014 roku w II turze wyborów samorządowych radny Marek Charzewski zwyciężył z urzędującym burmistrzem Andrzejem Rychłowskim. Po 8 latach doszło do zmiany w fotelu włodarza miasta. Czas biegnie szybko i lada moment będziemy mogli podsumować rocznicę urzędowania burmistrza Charzewskiego. Z tej okazji przygotowujemy program „Szczerze na temat”w którym m.in. zapytamy o realizacje obietnic wyborczych. Drodzy widzowie, liczymy także na waszą aktywność. Na adres redakcja@tvmalbork.pl możecie wysyłać pytania do burmistrza.

Program zostanie nagrany w przyszłym tygodniu.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
wyborca
wyborca 25.11.2015, 18:03
Mały "zasięg" "widzenia",ma Pan burmistrz!Skoro do tej pory,nie została wyrzucona z Urzedu Kozicka,której chamstwo i Arogancja,przekroczyła wszelkie normy!Nie została zlikwidowana Straż Miejska,która nie jest potrzebna Mieszkancom,tylko tym zatrudnionym?Nie poczynił Pan Ż A D N E J! WERYFIKACJI PRACOWNIKÓW URZĘDU!Przyklepał Pan patologię i najważniejsze,to dobre samopoczucie? Przy "wyborze' Pana,liczyliśmy na ZMIANY,ale się przeliczyliśmy! Rok już zmarnowany!
wyborcaa
wyborcaa 25.11.2015, 19:57 (odpowiedź do wyborca)
Ci ambitniejsi sami odeszli bo widzieli, że nie ma z kim pracowac
Michał Bajor cz.2
Michał Bajor cz.2 24.11.2015, 18:52
Zapowiedziałem kolejną porcję pytań więc w przeciwieństwie do Pana Marka słowa dotrzymuje:
- Podczas wyborczej konferencji SLD mówił Pan o konieczności partycypowania samorządu w kosztach połączeń kolejowych z Trójmiastem. Pytanie brzmi: Jakie środki w trakcie I roku kadencji miasto przeznaczyło na usprawnienie tych połączeń? Proszę nie odpowiadać, że można teraz dojechać do Trójmiasta w ciągu 40 minut bo wszyscy wiemy, że to nie Pana zasługa.
- Rok temu rozmawiając przy Warce kiedy częstowaliście ludzi barszczem i śpiewał Pan Jacyno wiele mówił Pan nt. bezrobocia. Jak odniesie się Pan do sytuacji, że w Malborku w trakcie roku Pana rządów bezrobocie wzrosło i nie zrobił Pan nic w celu poprawy tej sytuacji? Jeśli się mylę, proszę o odpowiedź jakie działania podjął Pan jako burmistrz w celu zwiększenia liczby miejsc pracy? Proszę nie odpowiadać, że powołał Pan Malborską Radę Biznesu z której funkcjonowania tego organu nic nie wynika, a jego członkowie sami głośno mówią o braku dialogu z Panem i Pana zastępcą....
- Podczas konferencji głośno podkreślał Pan fakt, że polityka MTBS jest "ZŁA". że należy odejść od partycypacji, która przerasta możliwości finansowe malborczyków. Jak odniesie się Pan do sytuacji, w której mieszkańcy Malborka nie są nadal zainteresowani wynajmem mieszkań w TBS-sie, że nie zmieniły się zasady ich wynajmów, a na mieszkania w bloku, którego budowa właśnie się rozpoczęła nie ma chętnych? Dlaczego miasto ratując spółkę zakupiło 10 mieszkań w formie partycypacji z moich i innych mieszkańców Malborka podatków? Których po prostu nie stać na chociażby wkład własny w tego typu wynajem? Dlaczego mam się zrzucać na lokal dla kolejnych znajomków?
Skoro już jesteśmy przy tej sytuacji. Ponawiam pytanie dlaczego w trakcie kampanii mówił Pan co innego, a robi Pan co innego? Dlaczego nie zatrudni Pan ludzi młodych, ambitnych, wykształconych? Tylko ludzi z nadania Pani Małgorzaty? Niestety te osoby same mają za długi język i sygnalizują wśród "znajomych" że miały to obiecane. Tylko kiedy i przez kogo? Chciałbym, żeby się Pan do tego odniósł....
- Czym może pochwalić się "Lepszy Malbork" pod wodzą Marka Charzewskiego? Co Panie burmistrzu udało się "Rychło zmienić?" przez ten rok? Bo na pewno nie układ drogowy na Konopnickiej.
- Rok temu Pana mentorka Pani M.O mówiła, że tendencja dla lewicy jest dobra. Czy dzisiaj kiedy lewica nie ma żadnego znaczenia ani w rządzie ani w województwie dla dobra mieszkańców Malborka podejmie Pan dialog z innymi znaczącymi dla regionu siłami politycznymi dla dobra mieszkańców? Sądząc po tym jak medialnie zrezygnował Pan z funkcji politycznych, a chwilę później poparł Pan swojego partyjnego kandydata na senatora z Kwidzyna, mam duże wątpliwości. Proszę o konkretną odpowiedź. Jeśli tak, na jakie możliwości współpracy Pan liczy?
Na dzisiaj wystarczy, kolejna porcja pytań nastąpi niebawem.
gzubka
gzubka 24.11.2015, 12:07
po co panie Charzewski pchać się na stołek jak nie ma się do tego drygu ani pojęcia .Łatwo było krytykować poprzednika ,a Pan co zrobił, nic - ślizga się Pan na razie na pomysłach poprzedniego burmistrza i zadłuża miasto.
rozczarowany malborczyk
rozczarowany malborczyk 23.11.2015, 11:15
Panie Marku, podejmie pan w końcu jedną dobrą decyzję rok po objęciu stanowiska. W mijającym roku nie podjął pan żadnej dobrej decyzji dla mieszkańców. Moja propozycja jest zatem następująca. Poda się pan do dymisji.
JOLA
JOLA 22.11.2015, 17:05
Marek nie wolno Ci na żywym organizmie naszego miasta uczyć się zarządzania
takie "profesorki" jak Kozicka czy Kostrzewa robią co chcą, Leszczyński wierny, ale mierny, POwiaki pozwolą Ci w Radzie Miasta tylko na regulowanie wysokości opłat śmieciowych . Profesorku obódż się to miasto Ci zaufało.