Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

"Patriotyczne nuty" rozdane. II Wojewódzki Festiwal Sztuki w Malborku - 13-15.11.2015

Listopad to miesiąc bogaty w wydarzenia o charakterze patriotycznym. Na zakończenie miejskich obchodów tegorocznego Święta Niepodległości, 22. Baza Lotnictwa Taktycznego we współpracy z Jednostką Wojskową 1128 w Malborku oraz Stowarzyszeniem na rzecz promocji talentów "Kuźnia Talentów" w Gdyni, zorganizowała II Wojewódzki Festiwal Sztuki o "Patriotyczną Nutę". Kierownikiem artystycznym wydarzenia była Magdalena Kupińska.

Konkurs trwał aż 3 dni (13-15.11). W piątek na scenie Klubu 22. BLT zaprezentowali się wokaliści - soliści, duety i zespoły, w sobotę recytatorzy, natomiast w niedzielę podczas Koncertu Galowego laureaci nagród. 

Wykonawców oceniały dwa składy Jury, jedne w ramach konkursu wokalnego (Ewa Heller, Izabela Krasucka, Łukasz Reks), drugie recytatorskiego (Barbara Ciach, Marek Kurkiewicz, Edyta Strumińska).

Choć decyzja nie była łatwa, Jurorzy wybrali zwycięzców konkursu w poszczególnych kategoriach: 

Kategoria soliści - wokaliści, szkoła podstawowa (6-9 lat)

  • I miejsce - Kasperowicz Iga z Klubu "Maciuś I" w Gdańsku
  • II miejsce - Żelazko Wojciech z Klubu 22. BLT w Malborku
  • III miejsce - Wróblewska Aleksandra ze SP nr 79 w Gdańsku

Wyróżnienia: Cichocka Patrycja z Klubu "Maciuś I" w Gdańsku, Hola Antonina ze SP nr 52 w Gdańsku, Kwas Anastazja z Klubu 22. BLT w Malborku, Wierzchowska Oliwia z Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki w Nowym Stawie, Żukowska Patrycja z Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki w Nowym Stawie

Kategoria soliści - wokaliści, szkoła podstawowa (10-12 lat)

  • I miejsce - Zdrojewska Małgorzata ze SP nr 52 w Gdańsku    
  • II miejsce - Jasińska Julia z Klubu 22. BLT w Malborku
  • III miejsce - Dubieńska Laura z Klubu "Maciuś I" w Gdańsku

Kategoria zespoły wokalne i duety, szkoła podstawowa (7-12 lat)

  • I miejsce - Zespół SP nr 52 Gdańsk,     
  • II miejsce - DREAM KIDS ze Stowarzyszenia na rzecz promocji talentów "Kuźnia Talentów" w Gdyni
  • III miejsce - CHŁOPCY BOMBOWCY ze SP nr 3 im. 2 Pułku Nocnych Bombowców "KRAKÓW" w Malborku

Kategoria soliści - wokaliści, gimnazjum (13-16 lat)

  • I miejsce - Ostrowska Kornelia z Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki w Nowym Stawie
  • II miejsce - Kamińska Agnieszka z Zespołu Szkolno-Przedszkolonego Gimnazjum w Nowym Stawie

Kategoria soliści - wokaliści, szkoły ponadgimnazjalne (17-20 lat)

  • I miejsce - Groth Klaudia z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumii
  • II miejsce - Sawicka Jolanta z ZSP nr 3 w Malborku oraz Machalewska Ewelina z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumii
  • III miejsce - Bielińska Barbara z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku

Kategoria zespoły wokalne i duety, gimnazjum (13-16 lat)

  • III miejsce - duet Sandra Szalkowska i Daria Cybulska z Zespołu Szkolno-Przedszkolonego Gimnazjum w Nowym Stawie oraz Zespół wokalny z Gim. nr 1 w Malborku

Kategoria zespoły wokalne i duety, szkoły ponadgimnazjalne (17-20 lat)

  • II miejsce - zespół wokalny ETTA z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumii

Kategoria recytacja, szkoła podstawowa (10-12 lat)

  • I miejsce - Hładuniuk Emilia ze SP nr 10 w Rumi
  • II miejsce - Walendziak Milena z Klubu 22. BLT w Malborku

Kategoria recytacja, gimnazjum (13-16 lat)

  • I miejsce - Sociński Dominik z Zespołu Szkolno-przedszkolnego Gimnazjum w Nowym Stawie     
  • II miejsce - Natalia Mieczkowska z Salezjańskiego Gimnazjum w Rumi
  • III miejsce - Oliwia Przybylska z Prywatnego Gimnazjum "Awans" w Malborku

Kategoria recytacja, szkoły ponadgimnazjalne (17-20 lat)

  • I miejsce - Damaszke Karol z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumi 
  • II miejsce - Orzechowska Klaudia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Malborku
  • III miejsce - Szewczun Anna z Wytwórni Kultury "BO TAK" w Dzierzgoniu

Nagrodę specjalną Starosty Powiatu Malborskiego pana Mirosława Jana Czapli otrzymała Groth Klaudia z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumi.
Nagrodę specjalną Burmistrza Miasta Malborka pana Marka Charzewskiego otrzymał Damaszke Karol z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumi.
Nagrodę specjalną Dowódcy Jednostki Wojskowej 1128 w Malborku płk. pil. mgr. inż. Leszka Błacha otrzymała Marta Pieniężna z Klubu 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

 

Informacja: 82-200.pl

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.