Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Potrącenie pieszego na DK22. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych - 16.11.2015

W sobotę po godz 18-tej na DK22 na wysokości miejscowości Kończewice doszło do potrącenia pieszego na DK22.

Zestawienie tygodniowe z działań ratowniczych
Komendy Powiatowej PSP w Malborku
Na terenie powiatu malborskiego w dniach od 09.11.2015 r. do 15.11.2015 r. zanotowano:


10.11.2015 – 10:27  DK 22- Stare Pole– Do SKKP PSP w Malborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym 1 samochodu osobowego.
Po dojeździe  2 zastępów  (GLBARt , GCBA 5/32)  z JRG Malbork oraz 1 zastępu ( SLRt ) z OSP Stare Pole do miejsca  zdarzenia zastano samochód osobowy leżący w przydrożnym rowie po wcześniejszym uderzeniu w drzewo. Kierujący pojazdem na miejscu zdarzenia , bez widocznych urazów.
Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu wahadłowo ruchem pojazdów na DK 22, pomocy przy załadunku rozbitego pojazdu na lawetę oraz usunięciu resztek po kolizyjnych z jezdni
Udział brały: 2zastępy z JRG Malbork, oraz 1zastęp z OSP Stare Pole.
Czas trwania akcji: 2 godz. 16 min.

14.11.2015 – 20:45  Lisewo Malborskie ul. 10-marca -  Do SKKP PSP w Malborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego. Po dojeździe zastępu SLRt z OSP Lisewo Malborskie na miejsce zdarzenia zastano pożar budynku gospodarczego w znacznej jego objętości.
Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu  miejsca zdarzenia odłączeniu prądu w budynku, podaniu jednego prądu wody W-52 na palący się budynek. Ratownicy pracują w aparatach ODO. Dojazd zastępów GCBA oraz GBA z OSP Lichnowy oraz GCBA z JRG Malbork. Oświetlenie terenu akcji. Podanie kolejnych dwóch prądów wody. Wezwanie pogotowania energetycznego. Sprawienie zasilania w wodę z pobliskiego hydrantu. Ugaszenie pożaru. Przeszukanie pogorzeliska. 
Udział brały: 1 zastęp z JRG Malbork, zastęp z OSP Lisewo Malborskie oraz 2 zastępy z OSP Lichnowy
Czas trwania akcji: 3 godz. 53  min.

14.11.2015 – 17:53  Brzózki -  Do SKKP PSP w Malborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego. Po dojeździe zastępu GBA 2,5/16 z OSP Nowy Staw do miejsca zdarzenia. zastano pożar samochodu osobowy marki Jaguar  XF o nr rej. NE 8863A.Brak osób poszkodowanych. Właściciel oraz Policja na miejscu zdarzenia. Podano jeden prąd wody z szybkiego natarcia na palący się samochód. Dojazd zastępu GCBA 5/32 z JRG Malbork i podanie jednego prądu piany ciężkiej na komorę silnikową auta. Ugaszenie pożaru. Dojazd pomocy drogowej i pomoc w załadunku samochodu. 
Udział brały: 1 zastęp z JRG Malbork oraz zastęp z OSP Nowy Staw
Czas trwania akcji: 2 godz. 29  min.

Pozostałe interwencje: 5 zdarzeń związanych z wiatrołomami, dwa  pożary śmietnika,2 plamy oleju, kolizja drogowa, dwa alarmy fałszywe z monitoringu p.poż., pożar opon i drewnianych palet w betonowym silosie, zablokowana winda, pomoc policji w otwarciu mieszkania, pęknięta rura w mieszkaniu.

 

W imieniu Państwowej Straży Pożarnej w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzielił nam Janusz Leszczewski, Oficer Prasowy KP PSP Malbork.

W imieniu Komendy Powiatowej Policji w Malborku informacji odnośnie minionego weekendu udzieliła nam Katarzyna Marczyk, Oficer Prasowy KPP Malbork.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
.
. 16.11.2015, 18:55
ale Ty jesteś przystojna