Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rybina. Spotkanie z wójt Gminy Stegna i przewoźnikiem Plus Express - 10.11.2015

Rybina. Spotkanie z wójt Gminy Stegna i przewoźnikiem Plus Express - 10.11.2015 fot. Edyta Kozakiewicz
Do dzisiejszego spotkania doszło po ostatniej burzliwej Sesji Rady Gminy Stegna w związku z uwagami i zarzutami skierowanymi do władz Gminy Stegna pod kątem prawdopodobnie nierzetelnego wywiązywania się z umowy z przewoźnikiem świadczącym dowozy dzieci do szkoły. W spotkaniu uczestniczyli radni, rodzice dzieci, wójt Gminy Stegna Ewa Dąbska, wicewójt Tomasz Gajewski, właściciele firmy Plus Express oraz służby mundurowe z transportu drogowego i policji dokonujące kontroli. W spotkaniu uczestniczyła również dyrekcja szkoły z Tujska, Drewnicy i Mikoszewa. Nie była jednak obecna pani dyrektor szkoły podstawowej z Jantara, która jest na zwolnieniu lekarskim.

Poprosiliśmy  o komentarz uczestników spotkania w sprawie dowozów uczniów w Gminie Stegna. Kilkugodzinne rozmowy pozwoliły na ustalenia pewnych rozwiązań z przewoźnikiem  które  pomogą unormalizować sytuację w zakresie bezpieczeństwa  i usatysfakcjonować rodziców.

Jednak czy wszyscy są zadowoleni z przebiegu tego spotkania ? (Prezentujemy pełne wypowiedzi rozmówców)

Zapraszamy na pełną relację wideo ze spotkania z komentarzem.

Edyta Kozakiewicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Stegna


Komentarze (107)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
no cóż.....
no cóż..... 12.11.2015, 18:22
Jak można traktować na poważnie osobę, która jako poprzedniego pracodawcę podaje : oriflame?
wesoły alkoholik
wesoły alkoholik 12.11.2015, 16:52
Było już "Mam talent", "Perfekcyjna pani domu", "Surowi rodzice","Superniania" - to ja mam pomysł na nowy program "Matki wariatki" - materiał już jest na kilka odcinków. Pozdrawiam
Pracująca
Pracująca 12.11.2015, 23:21 (odpowiedź do wesoły alkoholik)
Tylko nie to!!!! Straciłam już dwa dni na oglądaniu odcinków pilotażowych :D
proponuję zmianę tytułu " Matki Wariatki i Wesoły Autobus" i zastrzegam sobie prawa współautorskie do tytułu:D
kolor
kolor 12.11.2015, 21:20 (odpowiedź do wesoły alkoholik)
koniecznie niebieskie tło
niunia
niunia 23.11.2015, 19:42 (odpowiedź do kolor)
niebieskie tło? jak karta Danelskiej????????
Ernesta2345
Ernesta2345 12.11.2015, 16:24
Dlaczego się czepiacie .To że pszystań wybudowana została na czyjejś działce to nie jest chyba nic złego chyba . Ważne, że inwestycje została zrealizowana i zostało wymurowane i pieniądze zostały dobrze przeznaczone. Odczepcie się w końcu od pani Kwiatkowskiej i od tematu pszystani. W końcu zakończcie w końcu ten temat oraz temat targowiska. Po co to komu rozdrapywać? Pani wujtowa Kwiatkowska chciała dobrze a że nie wyszło wszystko idealnie to co zrobisz? Nic nie zrobisz. Projekty Kwiatkowska zrobiła i wybudowała i ważne że zostało wymurowane prawda? Projekty były? Były. Ludzie zatwierdziły? Zatwierdziły. A że wymurowała na czyjejś działce to co z tego. Ale najważniejsze że zostało zrobione. No to więc co się nie zgadza? Tu nie trzeba się zajmowac pszystanią ani targowiskiem ale wróćmy do autobusuw bo to jest ważniejsze. W autobusie było siedzenie luźne. I co wy na to? I to już nikogo nie interesuje? SIEDZENIE LUŹNE ludzie zrozumcie? Bezpieczeństwo ludzi. Luźne siedzenie jest teraz najważniejsze. Apeluję niech gmina zajmie się sprawą autobusów . Na razie to tyle w temacie.


iza
iza 23.11.2015, 19:44 (odpowiedź do Ernesta2345)
następny żołnirz Kwiatkowsliej
...
... 12.11.2015, 22:32 (odpowiedź do Ernesta2345)
Nie no nic się nie stało te 1,5 miliona zł kar wyłożysz z własnej kieszeni przecież.... może Kwiatkowska Cię wspomoże???
hah
hah 12.11.2015, 21:37 (odpowiedź do Ernesta2345)
"autobusuw" ... o maj gad..
lot pi
lot pi 12.11.2015, 21:13 (odpowiedź do Ernesta2345)
Masz rację była beznadziejna i jeszcze jest i na pewno będzie dzięki że napisałaś
MAK2545
MAK2545 12.11.2015, 18:23 (odpowiedź do Ernesta2345)
@Ernesta2345 Jak czytam twoje wypowiedzi to zaczynam mieć nieodparte wrażenie, że robisz sztuczny szum o jakimś śmiesznym luźnym krześle tylko po to aby zakamuflować prawdziwe niedociągnięcia poprzedniej pani wójt za które gmina będzie musiała BARDZO DUŻO ZAPŁACIĆ. Czyżby ktoś tu robił sztuczny szum aby odwrócić uwagę od siebie?
dla świętego spokoju
dla świętego spokoju 12.11.2015, 10:36
Oddajcie im ten autobus co jeździ do Drewnicy. Niech się to już skończy.
Nie mogę się doczekać jak radni naszej Gminy zaczną rozliczać Panią Jolantę Kwiatkowską za nieudane projekty i kary wynikające z jej zaniedbań podczas ich realizacji. Trzeba mieć pustkę w głowie , żeby wybudować przystań na cudzej działce!!!!!! Pani Jolanto i Spółka Z o.inteligencją.
Tyle pieniędzy przyjdzie nam zapłacić za błędy Władz minionej kadencji.
Nie wiadomo czy w przyszłym roku będzie za co wynająć przewoźnika!!!!
Ps. Czy na najbliższą sesję mogą przybyć również mieszkańcy?
przekręt
przekręt 12.11.2015, 11:50 (odpowiedź do dla świętego spokoju )
plus za angielski i rytmike w Tujsku.
Kto chce ten wie
Kto chce ten wie 12.11.2015, 01:44
Z Ustawy prawo o ruchu drogowym
Z dnia 20.06.1997
Ruch pieszych
7. Zabrania się:
1) ruchu po jezdni kolumny pieszych w czasie mgły, zakaz ten nie dotyczy kolumny wojskowej lub policyjnej
2) ruchu po jezdni kolumny pieszych w wieku do 10 lat w warunkach niedostatecznej widoczności
3)...

Jak wynika również z ustawy :

Niedostateczna widoczność - widoczność występująca od zmierzchu do świtu, a także w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza od świtu do zmierzchu.

Czyli mam rozumieć , że dzieci w Jantarze będą czekać w autobusie kiedy będzie padał śnieg, lał deszcz, będzie mgła, będzie ciemno, a zimą rano jest ciemno . Dzieci w szkole w Jantarze rozpoczynają lekcje o 7.45 może też nie wszyscy o tym wiedzą. Czy dalej uważacie, że nie jest winny przewoźnik? Pani dyrektor prosiła kierowcę o to żeby realizował przejazdy jak to było w poprzednich latach i My rodzice też prosiliśmy , kierowcę, dyrektora , wójta i co ? Kpicie z Danelskiej z innych radnych, sołtysów , rodziców , że chcemy zmiany przewoźnika, a co mamy zrobić? Jeśli zmienimy dyrektora to nic nie da, a przewoźnicy inni wjeżdżali i myślę, że dalej by wjeżdżali i nie narażali bezpieczeństwa naszych dzieci! Teraz dzieci stoją na ulicy i czekają na autobus (powrót do domu), w poprzednich latach to autobus czekał pod bramą szkoły, a dzieci szły do niego, a nie czekały na niego?
Jeśli autobus którym jeździły nasze dzieci był w stanie nie dopuszczajacym go do ruchu i to było od pierwszego dnia w szkole, moje dziecko powiedziało mi, że siedzenia są luźne i ktoś poleciał, ja matka nie uwieżyłam własnemu dziecku.
Teraz przewoźnik po spotkaniu formalnym mówi do nas na dworzu (zresztą jest to zdjęcie na tym portalu) , że ten autobus miał tylko lekkie wycieki oleju i śruba z fotela odkręciła się tego dnia co była kontrol, bo jeździ po takich dziurach i mamy nie wierzyć w to co mówi policja !
Pan przewoźnik D. który wozi nasze dzieci jest dla mnie nie do przyjęcia. Na szczęście inny pan przewoźnik Z. Z tego samego konsorcjum zapewnił nas , że już tam ten nie będzie jeździł tylko on nas przejmie i dzieci będą jeździły już z nim , autobusem który kursował przez ostatnie dwa dni. (Moje dziecko było zachwycone tym autobusem, mamo było ciepło! )
Mam nadzieję, że udało się nam zmienić przewoźnika na czym nam zależało, a poprzedni powinien ponieść konsekwencję. Zresztą na spotkaniu było widać , jak ten pan się zachowuje, a o nie miłym zachowaniu też pisaliśmy.
Jeśli drugi przewoźnik nie będzie podjeżdżał pod bramę szkoły oczywiście będziemy dalej monitować do wójta o chodnik w trybie pilnym, a do tego czasu jakie rozwiązanie proponuje w razie niedostatecznej widoczności? Może ciepłą herbatę do autobusu☺

Ok 50 dzieci to już napewno kolumna, a w tym dzieci pięcioletnie.
Następnym razem znajdę ile osób to kolumna bo pewnie też mi to ktoś zarzuci
LongJohnson
LongJohnson 12.11.2015, 16:41 (odpowiedź do Kto chce ten wie)
@Kto chce ten wie - kobieto, pisz po polsku: na dworze a nie na dworzu, kontrola a nie kontrol, tamten a nie tam ten, niemiłym a nie nie miłym,na pewno a nie napewno. O błędach stylistycznych nie będę się rozpisywać - napiszę krótko : cytuj ustawy bo tylko ta część wypowiedzi ma sens. Co do niemiłego zachowania przewoźnika - ty tak na poważnie? Ten pan to moj idol - podziwiam go za spokój bo ja bym ostrzej zareagował na prawdziwe chamstwo ze strony wiadomo kogo - pieniary. Weźcie się baby do roboty bo widać że wam się nudzi. A jak tak sie cykacie niby o bezpieczeństwo to same woźcie swoje dzieci skoro i tak śledzicie autobusy
Prawda w oczy kole
Prawda w oczy kole 13.11.2015, 02:34 (odpowiedź do LongJohnson)
Taki inteligentny, a całej ustawy nie możesz sobie znaleźć?
Już sam nie wiesz do czego masz się czepić , bo nic nie chwyta !
Sprawdź najpierw swoje błędy LongJohnson ...

A mianowicie
A mianowicie 12.11.2015, 22:41 (odpowiedź do LongJohnson)
Popieram:)
gdy zapytałam swoje dziecko o autobusy i kierowcę odparło: " są jakieś inne niż w tamtym roku, normalne. Bardzo fajny ten Pan."
Dodam ,że za czasów gdy jeździły autobusy PKS Elbląg , nie raz dziecko skarżyło się na Pana kierowcę.Jednak nie robiłam wtedy afery jaka ma miejsce obecnie.
ania
ania 12.11.2015, 14:24 (odpowiedź do Kto chce ten wie)
Śmieszne to co jest tu napisane :)) tak to jest jak się napuszcza dzieci aby monitorowały stan autobusu - to raczej nie jest normalne. Poza tym, gdyby informacje o których jest mowa , doszły do przewoźnika na pewno zostałyby podjęte kroki. Jeżeli chodzi o autobus to dawno został wycofany i dzieci już nim nie jeżdżą i uwaga..................stan techniczny jest DOBRY :))) a do herbaty można dorzucić kanapki ? :)