Wydanie nr 209/2021, Środa 28.07.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Alfonsa, Samson, Pantaleon, Marcela, Wiktor, Innocenty, Tymona, Tymon, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ponad 90 par tanecznych walczyło "O Muszlę Bałtyku". XII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich w Malborku - 07-08.2015

Przez sobotę i niedzielę w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 3 w Malborku odbywał się już po raz 12-ty Ogólnopolski Konkurs "O Muszlę Bałtyku"

Organizatorzy:

  • 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku

  • Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF

  • Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne „Ars Longa”

Współorganizatorzy:

  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Malborku

  • Gimnazjum nr 3 w Malborku

Patronat honorowy:

  • Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk

  • Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla

  • Burmistrz Malborka Marek Charzewski

  • Dowódca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego pkł. Pl. Mgr inż. Leszek Błach

Patronat medialny:

  • Dziennik Bałtycki

Sponsorzy:

  • Emma Antyki i Dekoracje

  • Dedal Malbork

  • PWiK Sp. Z.o. o. w Malborku

  • Żuławska Zagroda Domowe Przetwory

  • TRT Malbork

  • TP-N Malbork

Sędziowie:

  • Jarosław Wojciechowski

  • Krzysztof Szyszko

  • Ewa Miś- Krzemińska

  • Mariusz Krupiński

  • Jan Łosakiewicz

  • Oraz sędzia skrutiner Marek Wieremiejko

Zespoły:

  • Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” reprezentująca gminę Liszki, instruktor Anna Kruczek

  • Zespół Pieśni i Tańca „Beskid” z Bielska Białej, instruktor Romana Polok, Barbara Rybczyk

  • Zespół Folklorystyczny „WIELKOPOLANIE” z Poznania, instruktor Hanna Galasińska

  • Klub Tańców Polskich „Maki i Powoje” z Krakowa, instruktorki: Karolina Świątek, Marzena Kaczmarczyk, Katarzyna Świątek

  • Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” w Puławach, instruktor Anna Rolska

  • Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, Rafał Ślęczka

  • Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, instruktor Katarzyna Kamorowska

  • Zespół Pieśni i Tańca „WARMIA” z Olsztyna, instruktor Agnieszka Krupińska

  • Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „SŁOWIANKI”, instruktor Anna Woźniak

  • Wielkopolski Klub Tańców Polskich- przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, instruktor Paweł Tomczyk

  • Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”, instruktor Ewa Ott-Kamińska

  • Szkolny Klub Tańców Polskich „KRAJKA” z Drohiczyna, instruktor Alina Małaszkiewicz

  • Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, instruktorzy Kinga Włosek i Jerzy Stasica

  • Zespół Pieśni i Tańca „Młody Toruń” z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu, instruktor Katarzyna Bilska

  • Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „JANTAR”, instruktor Anna Fel

  • Mielnicki Klub Taneczny „Sosenka”, instruktor Wioletta Kadej i Paulina Usowicz- Baranowska

  • Zespół Pieśni i Tańca „NOWA RUDA”, instruktor Ewa Miś-Krzemińska

  • Zespół Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” z Siemiatycz, instruktorzy Anna Grzeszczuk- Łempicka i Krzysztof Szyszko

  • Zespół Folklorystyczny „Marynia”, instruktorzy Hanna i Jan Galasińscy

  • Klub Tańców Polskich Sztumskiego Centrum Kultury, instruktor Anetta Ciok

  • Zespół Pieśni i Tańca „Malbork, instruktor Anetta Ciok

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.