Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ponad 60 wykonawców wzięło udział w konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowym Stawie pt.”POLSKA TO MY” - 04.11.2015

Ponad 60 wykonawców wzięło udział w odbywającym się w środę w Galerii Żuławskiej Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej pt."POLSKA TO MY" Jak co roku Konkurs swoim patronatem objął Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Stawie.

Konkurs był przeprowadzany w dwóch oddzielnych kategoriach: pieśni patriotycznej i poezji patriotycznej. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy konkursu.

Na scenie prezentowano pieśni i wiersze rycerstwa polskiego, pieśni i wiersze powstańcze , pieśni i wiersze żołnierskie i partyzanckie.

KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

KLASY O-III

1. Dąbrowski Szymon  „W moim domu” au. Jonasz Kofta
2. Ceran Kacper „Jedenasty listopada” au. Ludwik Wiszniewski
3. Wierzchowska Oliwia - „Dziewczyna z granatem”
4. Ceran Maja „Twój dom” au. Wanda Chotomska
5. Pańczak Bogusz „Trzy skarby” au. Beata Szurowska
6. Klasa II E - „Dzień dobry biały ptaku”
7. Ceran Wiktor „Wszyscy kochamy naszą stolicę” au. Czesław Janczarski
8. Suchcicka Julia „Tu wszędzie Polska” au. Tadeusz Kubiak
9. Klasa III A - „Przybyli ułani pod okienko”
10. Kamińska Maja „Moja mała ojczyzna” au. Joanna Białogrzeska
11. Gruszka Zosia „Ziemia rodzinna” au. Władysław Bełza
12. Żukowska Patrycja - „Niepodległa, niepokorna”
13. Kownacka Marta „Ojczyzna” au. Julian Tuwim
14. Wodzińska Julia „Polska” au. Antoni Słonimski
15. Klasa III C - „ Jestem Polakiem”
16. Olejnik Zuzanna „ Twój dom” au. Wanda Chotomska
17. Klinger Amelia „Moja mała ojczyzna” au. Joanna Białobrzeska
18. Klasa II B - „Serce w plecaku”
19. Pruchniewski Tymoteusz „Polska” au. Antoni Słonimski
20. Matern Agata „Piękna jest nasza ziemia” au. Czesław Janczarski

 

KLASY IV-VI

1. Julia Babciak, Kinga Rutkowska, Julka Sokołowska, Julita Jaroszewska - „Ojczyzno ma”
2. Sosiński Krystian „Ojczyzno” au. Maria Sarnacka
3. Julia Kurkul „Marsz I brygady”
4. Majcher Tymoteusz „ Reduta Ordona” au. Adam Mickiewicz
5. Simiłowska Paulina „Ojczyzno” au. Maria Sulima
6. Iza Kilińska, Julia Służewska, Marta Stonio - „ Piechota”
7. Siwek Łukasz „ Alfabet” au. Marian Piechal
8. Zabawa Zuzanna „Pieśń o domu” au. Maria Konopnicka
9. Rozmus Kacper „Gdybym” au. Marian Hemar
10. Flis Laura „Pieśń o fladze” au. Konstanty Ildefons Gałczyński
11. Zuzia Zabawa, Zuzia Rafał „Rozkwitają pąki białych róż”
12. Głodnicki Krzysztof „Nasza pieśń” au. Marek Gajowniczek
13. Loryś Olga „Jedna jest Polska” au. Stefan Wyszyński
14. Majcher Tymoteusz - „Janek Wiśniewski padł”
15. Damaske Miłosz „ Pięciu poległych” au. Artur Oppman
16. Konefał Aleksandra „Ojczyzna” au. Jonasz Kofta
17. Jurczak Fabian „Niepodległość” au. Marcin Wolski
18. Dąbrowska Aleksandra - „Wojenko, wojenko”


GIMNAZJUM

1. Szulc Julia „W podziemiach Wawelu” au. Władysław Bełza
2. Cybulska Daria „Polska” au. Antoni Słonimski
3. Zalewska Anita „O nie, tak być nie może” au. Ernest Bryll
4. Kamińska Agnieszka - „Dziewczyna z granatem”
5. Kozioł Nikola „Piłsudski” au. Jan Lechoń
6. Baumgart Milena „Póki my żyjemy” au. Julian Przyboś
7. Wodzińska Weronika „Ojczyzna Chopina” au. Stanisław Baliński
8. Cybulska Daria , Sandra Szalkowska - „Biały krzyż”
9. Narkiewicz Kamila „Orlątko” au. Artur Oppman
10. Stępniak Klaudia „W moim domu” au. Jonasz Kofta
11. Ceran Wiktoria „Rota” au. Maria Konopnicka
12. Rybicka Nikola - „Przybyli ułani”
13. Meier Daria „ Do moich synów” au. Jerzy Żuławski
14. Ratkowska Dominika „ Jestem sierotą” au. Maria Sulima
15. Kaczyńska Martyna „Ojczyzna” au. Tadeusz Różewicz
16. Konefał Michał, Jakub Babciak - „Szara piechota”
17. Karabiniewicz Marcin „Kazanie o miłości ku ojczyźnie” au. Stanisław Czernik
18. Pietroń Weronika „Elegia o chłopcu polskim” au. K.K. Baczyński
19. Sociński Dominik „Z głową na karabinie” au. K.K Baczyński
20. Grzelec Dominika - „Pałacyk Michla”
21. Cerowski Patryk „Pan Tadeusz” au. Adam Mickiewicz
22. Sadowska Urszula „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” au. Wisława Szymborska
23. Klasa II A - „Inwokacja”


DOROŚLI

1. Świetlice wiejskie - „Bywaj dziewczę zdrowe”

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.