Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Złoty medal z Wałbrzycha przywiózł Bartosz Samp. Gratulacje złożone przez burmistrza miasta dla Klubu Sportowego "Rzemieślnik" - 03.11.2015

3 listopada br o godz. 9-tej odbyło się spotkanie podczas którego burmistrz miasta Marek Charzewski pogratulował sukcesu Malborskiemu Klubowi MKS Rzemieślnik. W dniach 16-18 października br w Wałbrzychu zostały rozgrywane Mistrzostwa Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów, które były ostateczną kwalifikacją do Mistrzostw Świata w Huston, które odbędą się w listopadzie. Batosz Samp który reprezentował klub podczas zawodów zdobył złoty medal w rwaniu oraz srebrny medal w podrzucie i dwuboju w wadze do 85 kg.

W stawce miał 14-tu rywali z czego najmocniejsi to Mistrz Świata z 2014r. Adrian Pawlicki z Opalenicy i Mistrz Europy Juniorów reprezentant Opola Łukasz Krawczyk. W rwaniu Bartosz Samp zdeklasował rywali zaliczając wszystkie 3 podejścia kolejno na 140, 144 i dające złoty medal 146kg. Zarówno z Bartkiem Mistrz Świata Pawlicki zaliczył 146kg jednak był nieco cięższy od naszego reprezentanta i musiał zadowolić się srebrnym medalem.  W podrzucie walka była niesamowicie fascynująca i trwała do ostatniego podejścia. Zawodnik z Malborka naciskany przez dwóch mocnych kadrowiczów musiał w ostatnim podejściu zaryzykować wszystko i poszedł na „VA BANK” atakując złoty medal i odpuszczając walkę o srebro. Trenerzy „licytowali” ostateczny ciężar do 188kg, do którego niestety nie udanie podszedł nasz Bartosz i został z zaliczonym ciężarem 183kg. Reprezentant z Opola był w tak komfortowej sytuacji, iż miał dwie próby na tym ciężarze, niestety nie wykorzystał żadnej z tych szans. Za to wykorzystał rutyniarz i Mistrz Świata zaliczając wcześniej 184kg i o 1kg wyprzedzając Sampa. Role w podrzucie się odwróciły i Bartek po ciężkiej i dzielnej walce zdobył srebrny medal w podrzucie i w dwuboju przegrywając tylko o 1kg z Pawlickim. Nadmienić trzeba, iż obsada tej kategorii wagowej była w tym roku bardzo ciężka i wyrównana. Trzeba podkreślić, że Bartek to amator w tej stawce, gdyż ciężary to tylko dodatek do jego codziennego życia. Na co dzień pracuje i treningi nie mogą stanowić najważniejszej części jego dnia. Jego rywale, z którymi  wygrał to kadrowicze profesjonaliści, którzy zajmują się tylko i wyłącznie treningami. Nie pracują zawodowo. Spędzają czas na zgrupowaniach i mają stypendia w klubach.

Informacja i zdjęcia: Klub Sportowy "Rzemieślnik" 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.