Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zaduszki Jazzowe w Wytwórni Kultury „Bo Tak” w Dzierzgoniu – 31.10.2015

  • Wydanie nr 216/2021
  • 2 listopada 2015, 13:41
  • Wytwórnia Kultury „Bo Tak"
  • KoncertyKultura
  • 1 komentarz
To co stało się naszym udziałem podczas organizowanych w Wytwórni Kultury BO-TAK Zaduszek Jazzowych, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Frekwencja tak duża, że momentalnie zabrakło krzeseł na widowni (na szczęście były wygodne kanapy i siedziska z miękkich koców) . Muzyczne święto. To dobre określenie na panującą wczoraj atmosferę...

Wieczór rozpoczęła formacja RMS. Utwory prezentowane przez trio w składzie: Ryszard Świder (instrumenty klawiszowe), Marek Czarnecki ( śpiew), Sławomir Niezgoda (gitara) wprowadzały sentymentalną atmosferę, zapowiadającą dalszy rozwój wypadków na scenie Wytwórni.Po dzierzgońskim zespole, w jedynym, ale jakże żywo odebranym utworze wystąpiła, ucząca się na codzień w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym Anna Capek.

W tym czasie wytwórnię zapełniły tłumy (to nie przesada) gości. Tuż przed dwudziestą przyszedł czas na głównych wykonawców Pierwszych Dzierzgońskich Zaduszek Jazzowych. Na scenie pojawił się kwintet znakomitych, znanych muzyków w składzie: Rafał Dubicki (trąbka), Wojciech Piórkowski (saksofon)), Adam Lemańczyk (piano), Antoni Olszewski (kontrabas). To, co działo się podczas ich występu, najlepiej wiedzą słuchacze, którzy nie kryjąc entuzjazmu, głośnymi owacjami i spontanicznymi oklaskami nagradzali muzyków.

Koncert ten trwał nieco ponad dwie godziny. Po krótkiej przerwie na kuchnię z różnych stron świata, spotkania przy świecach i kroplę wina z Wytwórnianej sceny rozległo się bicie bębnów, dźwięki drumli, digeridoo, kijów deszczowych i innych instrumentów. Tak rozpoczęło się nietypowe Jam Session, które zakończyło się tuż nad ranem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

(Zaduszki Jazzowe to inicjatywa finansowana przez Narodowe Centrum Kultury w ramach realizacji programu Dom Kultury + "Inicjatywy Lokalne" cz.II )

Wytwórnia Kultury „Bo Tak"
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Koncerty


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
hahaha
hahaha 03.11.2015, 17:33
a ta dzika baba, co drze jape to z uchodzcami przybyla?