Wydanie nr 23/2021, Sobota 23.01.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pływacy z Nordhorn odwiedzili burmistrza miasta Malborka - 19.10.2015

Od soboty (17.10) malborski WOPR gości pływaków z Nordhorn - młodzież i opiekunów z klubu WASPO, w sumie 22 osoby. Jest to klub, który organizuje coroczne Międzynarodowe Zawody w Pływaniu, zawsze w okresie Zielonych Świąt. W zawodach tych już 13 razy udział wzięli również pływacy WOPR z Malborka, zdobywając z roku na rok coraz więcej medali.

Gości przywitał burmistrz Marek Charzewski. Jak na jubileuszowy rok przystało (w tym roku świętujemy 20-lecie partnerstwa z Nordhorn), nie mogło zabraknąć tradycyjnego tortu. Młodzież podzieliła się swoimi wrażeniami, chętnie zadawała też pytania dotyczące Malborka.

W naszym mieście pływacy z Nordhorn są po raz drugi. Podczas pobytu poznają miasto i jego atrakcje, nie zapominają jednak o regularnych treningach, w których udział biorą również malborscy sportowcy. 

Do tej pory zwiedzili już zamek i spotkali się na wspólnym ognisku integracyjnym, w programie są jeszcze między innymi warsztaty w Szkole Łacińskiej, wycieczka do Trójmiasta, gry i zabawy w hali OSiR-u i kręgle, a w sobotę pływacy wezmą udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Gdańsku.

Informacja: 82-200.pl

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.