Wydanie nr 272/2020, Poniedziałek 28.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

I Malborski Rajd Rowerowy „Spójrz sowie w oczy” już za nami 19.09.2015

W dniu 19.09.2015 roku odbył się happening ekologiczny - Malborskim Rajdzie Rowerowym "Spójrz sowie w oczy" który zorganizowali Urząd Miasta Malborka wraz z Trójmiejską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i Odziałem Przewodnickim Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego im. Stefana Dubyny w Malborku.

 Ponad 70 osób wzięło udział w Rajdzie Rowerowym ulicami miasta i odwiedzali miejsca związane z bytowaniem sów wysłuchują prelekcji o życiu sów. Naszą imprezę odwiedzili także szczególni goście - minister sportu i turystyki Adam Korol, senator Leszek Czarnobaj w towarzystwie burmistrza Marka Charzewskiego i zastępcy burmistrza Jana Tadeusza Wilka.

Po rajdzie, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywały się projekcje filmów pt. "Legendy Sowiego Królestwa" i "Sowy Polski", prelekcja pt. Sowy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz warsztaty rękodzielnicze.

Dla chętnych odbył się konkurs wiedzy o sowach z licznymi nagrodami. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy żywych sów m.in. puszczyka, płomykówki i puchacza. Burmistrz Malborka Marek Charzewski wszystkim uczestnikom Rajdu Rowerowego wręczył okolicznościowe dyplomy uczestnictwa i drobne upominki, ale także był aktywnym uczestnikiem pokazów sów.

 

Foto: Bogdan Mąder i TvMalbork.pl

 

 

Bogdan Mąder
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Moje miasto żyje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Rowerzysta
Rowerzysta 22.09.2015, 12:38
bardzo fajna impreza! prosimy o więcej takich !