Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

BURMISTRZ PODPISAŁ UMOWĘ NA WDROŻENIE USŁUGI TELEOPIEKI W MALBORKU – 10.09.2015

Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski podpisał 10 września br. umowę z Polskim Centrum Opieki, tym samym miasto Malbork przystąpiło do realizacji zadania wdrożenia na swoim terenie usługi teleopieki, czyli guzika ratującego życie. Swoje podpisy na dokumencie złożyli również Prezes Zarządu Polskiego Centrum Opieki Krzysztof Bruski oraz Dyrektor MOPS Malbork Jacek Wojtuszkiewicz.

Usługa teleopieki domowej polega na elektronicznym całodobowym monitoringu i przyzywaniu natychmiastowej pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia bezpieczeństwa osób starszych i osób z niepełnosprawnościami w miejscu ich zamieszkania. 

W ramach tej umowy mieszkańcy Malborka uzyskali bezpłatny dostęp do korzystania z sygnału dostępu do usługi, dodatkowo dla 30 osób samorząd przekaże bezpłatnie niezbędny sprzęt - 30 skonfigurowanych urządzeń abonenckich (stacjonarne lub komórkowe aparaty telefoniczne z zestawem głośnomówiącym oraz osobistym czerwonym przyciskiem alarmowym). 

Program jest pilotażowy i będzie wdrożony do końca 2015 roku z możliwością przedłużenia. Osoby objęte wsparciem lub ich opiekunowie  zostaną teraz przeszkolone w zakresie funkcjonowania usługi, aktywacji technicznej i bezpośredniej obsługi urządzenia. 

Realizatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku, tam też można dowiedzieć się o szczegółach programu i pobrać dokumenty niezbędne do podpisania umowy. Na dzień podpisania umowy chęć skorzystania z tej formy pomocy zadeklarowało 23 osoby. 

Przypomnijmy że wdrożenie teleopieki w Malborku jest jedną z obietnic którą burmistrz złożył w swojej kampanii wyborczej w 2014 roku.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.