Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

MŁODZI WOKALIŚCI Z CAŁEGO KRAJU POKAZALI NA CO ICH STAĆ. RELACJA Z "EUROSONG 2015" - 21/22.08.2016

W tym roku na przesłuchania stawiło się 50 uczestników. Najlepszą wokalistą została mieszkanka Zakopanego, która swoim mocnym głosem podbiła serca jurorów.

Zakończył się VII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Eurosong 2015", organizowany przez Młodzieżową Radę Miasta Malborka we współpracy z Malborskim Centrum Kultury i Edukacji.

Honorowy Patronat nad festiwalem objęli Jarosław Wałęsa – poseł do Parlamentu Europejskiego, Marek Charzewski - Burmistrza Miasta Malbork, Arkadiusz Mroczkowski - Przewodniczący Rady Miasta Malborka. Pomysłodawcą i koordynatorem festiwalu jest Tadeusz Seibert. Koordynatorem z ramienia Młodzieżowej Rady Miasta Malborka jest Ewa Arbart.

Na Konkurs przyjechali do Malborka młodzi artyści z całego kraju, w sumie w przesłuchaniach udział wzięło 39 wykonawców. Każdy uczestnik zaśpiewał dwie piosenki - jedną po polsku, drugą w języku obcym. Oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych - 12-16 lat i 17-25 lat. 

Jury w składzie Janusz Szrom - przewodniczący, wybitny polski jazzman, Anna Szatybełko, Dariusz Mielke, Tadeusz Seibert, Joanna Dudziak i Michał Marcin Kaczmarek miało naprawdę trudne zadanie, ponieważ poziom wykonań był bardzo wysoki i bardzo wyrównany. 

W piątek na scenie w Karwanie wystąpił Kuba Badach wraz z zespołem. Muzycy przypomnieli piosenki wybitnego polskiego piosenkarza Andrzeja Zauchy. Nowe, oryginalne aranżacje starych utworów, charyzma wokalisty jak również wirtuozeria instrumentalistów sprawiły, że koncert był  niesamowicie energetyczny i porywający, czym zachwycił publiczność.

W sobotę gwiazdą Koncertu Galowego była Danuta Błażejczyk. Jazz w najlepszym wykonaniu - raz wzruszający, raz porywający, a na zakończenie wspólne wykonanie piosenki "Mocniej zabiło mi serce". 

Wcześniej zaprezentowali się laureaci konkursu, czyli najlepsi z najlepszych. Jedną z najważniejszych nagród otrzymała wokalistka z Malborka - Patrycja Jewsienia, która przez portal Empress Motion została uznana za najbardziej charyzmatycznego wykonawcę. Grand Prix zdobyła góralka Barbara Gąsienica Giewont, która do Malborka przyjechała aż z Zakopanego.

Dodatkową atrakcją dla uczestników były warsztaty wokalne, przeprowadzone przez zaproszonych artystów - Kubę Badacha, Danutę Błażejczyk, Janusza Szroma i gospodarza Tadzika Seiberta. 

Werdykt Jury:
Kategoria 12-16 lat: wyróżnienie - Piotr Zubek z Warszawy, 3 miejsce - Julia Kuzyka z Białegostoku, 2 miejsce - Maja Mędrek ze Słupska, 1 miejsce - nie przyznano
Kategoria 17-25 lat: wyróżnienie - Sebastian Dudzik z Dąbrowy Górniczej, 3 miejsce - Nikola Lipska, akomp. Kacper Kasprzak z Łomży, 2 miejsce - Sandra Rusin z Krakowa, 1 miejsce - ex equo Marta Fitowska, akomp. Łukasz Spoczyński z Potęgowa i Patrycja Mizerska z Gdańska.

 

opis: 82-200.pl

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Koncerty


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.