Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAGIC MALBORK 2015. WIELKIE ŚWIĘTO ŚWIATŁA I OGNIA. ZOBACZ PEŁNE NAGRANIE WIDOWISKA MAGIA ŚWIATŁA VISUAL SENSATION - 07-08.08.2015

Pełna kolorów, światła, dźwięków i rytmów była tegoroczna edycja najbardziej magicznego wydarzenia kulturalnego w Polsce – Magic Malbork 2015 – RYTMY ULICY.

RYTMICZNIE, MUZYCZNIE I EGZOTYCZNIE…

Bałkany, Ameryka Południowa czy Afryka w Malborku? Dlaczego nie!? Przez wiele godzin serce miasta biło w rytmach z odległych geograficznie krain – choć bardzo od siebie różnych, to jednak, jak się okazuje, pod wieloma względami bardzo podobnych. Muzyka i rytmy każdego tych miejsc są równie egzotyczne, energetyczne, żywiołowe i zachęcające do wspólnej zabawy. Nikt z obecnych nie stał spokojnie, gdy przez centrum miasta przeszedł łączący dźwięki bałkańskie i cygańskie zespół Tsigunz Fanfara Avantura. Wielu z widzów zdecydowało się także na naukę tańca latynoskiego, a następnie dołączyli do parady prowadzonej przez grupę Punto Latino z barwnymi jak egzotyczne ptaki tancerkami samby z Dance Avenue Company. Zobaczcie co wynikło ze spotkania muzyków i tancerzy latynoskich z zespołem Cocodjembé i ich gośćmi z Afryki – Gaspardem Conde (Gwinea), Amadou Fola (Senegal) oraz z tancerką Anną Zakrzewską. Była to bitwa na rytmy, czy też może symbioza kultur?
Przez cały dzień na ulicach centrum miasta można było spotkać uliczny zespół młodych muzyków pn. B Brothers, który przy dźwiękach dobrze znanych hitów zapraszali widzów do zabawy.

AKROBACJE…

Nie zabrakło w tym roku także zawsze żywiołowo przyjmowanych w naszym mieście akrobatów – zobaczyliśmy uczestników i finalistów MAM TALENT – Łukasza Świrka zwanego Człowiekiem Flagą, Agnieszkę Marczak i jej program Kobieta Guma, trzech doskonałych akrobatów występujących pn. Alter Trio i pokazy akrobatyki w kole w wykonaniu Juliana Waglewskiego. Na karkołomne popisy i akrobacje na rolkach w wykonaniu SPORTREBEL TEAM. 

DLA NAJMŁODSZYCH…

W czasie Magic Malbork 2015 na pewno nie nudzili się nasi Milusińscy – specjalnie dla nich 8 sierpnia w centrum Malborka powstało Magiczne Miasteczko Zabaw Dziecięcych, a tam wiele różnych atrakcji – od katapult, lewitujących piłek, pokazów iluzji w wykonaniu Jakuba Walkowiaka i ogromnych baniek mydlanych, aż po tak uwielbiane przez dzieci malowanie buziek i skręcanie balonów. Atrakcją dla najmłodszych była również Wioska Cyrkowa, którą w pobliżu zamku zaprezentował krakowski Teatr LOS FUEGOS.
 

Zobacz też: Kamery on-line 24/7

Zobacz całość: http://www.tvregionalna24.pl/kamery

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Khaliah
Khaliah 14.09.2015, 10:35
Piekne zdjecie! Gratulacje. Czy moge zptaayc jakim aparatem zostalo zrobione? Lub jaki aparat sugerowalaby Pani mlodej mamie zainteresowanej fotografia lustrzana , chcacej sie uczyc ale niedoswiadczonej?
Ewa
Ewa 14.08.2015, 12:36
Mistrzostwo świata - całość o niebo lepsza niż w tamtym roku