Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pierwszy dzień Festiwalu Kultury Średniowiecznej -Oblężenie Malborka 2015 już za nami. Dzień łaskawy w pogodę, w licznie przybyłych turystów i obfitujący w wiele atrakcji 24.07.2015

  • Wydanie nr 271/2021
  • 25 lipca 2015, 09:00
  • Ada Kamińska
  • HistoryczneKultura
  • 9 komentarzy
Pierwszy dzień Festiwalu Kultury Średniowiecznej -Oblężenie Malborka 2015 już za nami. Dzień łaskawy w pogodę, w licznie przybyłych turystów i obfitujący w wiele atrakcji 24.07.2015 fot. Michał Statkiewicz
Rok rocznie wyczekiwanym przez turystów, stałym punktem programu jest Jarmark Rzemiosł Średniowiecznych. I tym razem rzemieślnicy licznie stawili się do Malborka. Na stylizowanych straganach i zaaranżowanych warsztatach prezentują swoje wyroby i rzemiosło wystawcy z Polski i z zagranicy. Są bursztynnicy, piekarze, bartnicy, kowale, stolarze, garncarze, rusznikarze, łucznicy i drukarze. Turyści odwiedzający Międzymurze Zachodnie mogą zaspokoić głód i pragnienie w licznych karczmach, które serwują jadło i napitek. Jest smacznie, barwnie, wesoło.

Na dużej scenie, na Przedzamczu, w otoczeniu Jarmarku Rzemiosła Artystycznego, koncertowały zaproszone zespoły - w folkowe klimaty wprowadził nas White Garden i etniczną zespół Roderyk.Pomiędzy koncertami zgromadzona widownia oglądała spektakl w wykonaniu teatru ulicznego "Eight" i trupy teatralnej Rebelia. Widowiskowym punktem programu okazał się Taniec Flag.

Dużą widownię zebrały turnieje walk, zlokalizowane w Fosie Północnej zamku, tuż przy Bramie Głównej. Sportowe zmagania rycerzy, w pojedynkach 1x1 i 2x2 oglądała licznie zgromadzona publiczność, nagradzając wygranych gromkimi brawami.

Dziś zapraszamy na kolejne atrakcje

/fot. M. Statkiewicz/

Ada Kamińska
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Historyczne


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Turysta z Sosnowca
Turysta z Sosnowca 26.07.2015, 09:17
…………….kto imiennie jest winien rozwalenia wspaniałej imprezy sprzed kilku lat ? Kto w tym mieście zajmuje się kulturą, promocją…………wywalić tych nierobów na zbitą mordę ! Trzeba zacząć robić porządek natychmiast i to od samej góry !
pamietający_miejscowy
pamietający_miejscowy 25.07.2015, 21:04
Podobno rozwiązano to stowarzyszenie, które robiło pierwsze kilka oblężeń. Szkoda bo te pierwsze kilka to było coś a potem tu już niestety coraz gorzej a ostatnie lata to lipa.
Gburmistrz
Gburmistrz 25.07.2015, 14:34
W licznie przybyłych turystów? Obfitujący w wiele atrakcji? Ludzie ślepi jesteście? To co w tym roku się dzieje na Oblężeniu Malborka to jest żenada. Mi osobiście jest wstyd jako mieszkańcowi przed turystami. Gdzie jest organizator ja się pytam? Promocja miasta już nawet nie kuleje, jej po prostu nie ma. Pan Burmistrz wiele obiecywał i zrobił ale dla kolesiów z SLD. Gratuluje wszystkim co oddali głos na obecnego Burmistrza. Nie chcieliście mieć Burmistrza biznesmena, turystyka padła w pierwszym sezonie.
Turysta
Turysta 25.07.2015, 09:41
……………..powiem szczerze……………kompromitacja !