Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

TYTUŁY HONOROWEGO OBYWATELA MIASTA MALBORKA WRĘCZONE – 15.07.2015

3 kwietnia br. Rada Miasta przyznała tytuły Honorowego Obywatela Miasta Malborka trzem obywatelom Niemiec, członkom zarządu Stowarzyszenia Wspierania Szpitala Jerozolimskiego Zakonu Niemieckiego w Malborku – dr Klausowi Hemprichowi, dr Klausowi Kalteneckerowi i Edwinowi Eggertowi, który niestety nie doczekał momentu wręczenia, zmarł w 10 czerwca br.

Pozostali wyróżnieni, ze względów zdrowotnych, nie mogli wziąć udziału w uroczystej sesji Rady Miasta, dlatego ich wyróżnienia zostały przekazane później.

Okazją do uhonorowania dr Hempricha była wystawa w Galerii Nova, która odbyła się w środę pod tytułem „Dawny Malbork i okolice oraz jego mieszkańcy", przygotowana przez malborskich członków Stowarzyszenia Wspierania Szpitala Jerozolimskiego. Pamięć Edwina Eggerta uczczono minutą ciszy.
 

Ceremonię wręczenia tytułu dla dr Hempricha poprowadził Przewodniczący Rady Miasta Malborka Arkadiusz Mroczkowski. Po odczytaniu uchwały, wspólnie z wiceburmistrzem Janem Tadeuszem Wilkiem, wręczył mu  pamiątkowe upominki. Na zakończenie gość honorowy wpisał się do pamiątkowej księgi i odebrał gratulacje, między innymi od wicewójta Starego Pola Jerzego Skoniecznego, który przez 8 lat jako wiceburmistrz Malborka współpracował ze Stowarzyszeniem.

Pan Hemprich przygotował również krótki wykład na temat starego i nowego ratusza (dzisiejszy urząd miasta) oraz podarował dwa zdjęcia przedstawiające dawną Salę Posiedzeń w malborskim magistracie. Prezent – kopie artykułu konserwatora zamkowego Bernharda Schmida, otrzymała Miejska Konserwator Zabytków Ewelina Tałałaj, która poinformowała o tym, że został opracowany już program prac konserwatorskich starego ratusza oraz projekt konserwacji jego elewacji.

Współorganizatorami wystawy byli: Malborskie Centrum  Kultury  i Edukacji, Archiwum Marienburg w Hamburgu, Inicjatywa Aktyny Malbork, Izabela Skibicka i Marek Dziedzic.

Tego samego dnia tytuł Honorowego Obywatela Miasta Malborka z rąk burmistrza Marka Charzewskiego odebrał również mieszkający w Paryżu dr Hans Kaltenecker. Stało się to podczas wizyty delegacji z Malborka w partnerskim mieście Margny-Lès-Compiègne. 

Opis: 82-200.pl

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
PSL
PSL 18.07.2015, 11:12
………………SENSACJA……….REWELACJA………..Min. Sienkiewicz mówiąc, że cyt: "Polska istnieje tylko w teorii, ten kraj to hu.j, dupa i kamieni kupa" - miał nie tylko rację ale także i wiedzę !