Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

WYSOKIE MIEJSCA NA OOM W CIECHANOWIE. KLUB „RZEMIEŚLNIK” MALBORK REPREZENTOWALI DARIA RUDNIK ORAZ ADRIAN UBOWSK – 10-12.07.2015

WYSOKIE MIEJSCA NA OOM W CIECHANOWIE. KLUB „RZEMIEŚLNIK” MALBORK REPREZENTOWALI DARIA RUDNIK ORAZ ADRIAN UBOWSK – 10-12.07.2015 fot. Klub „Rzemieślnik” Malbork
W dniach 10-12 lipca w Ciechanowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Klub „Rzemieślnik” Malbork reprezentowało dwoje zawodników.

Daria Rudnik – świetnie jak na swoje możliwości rywalizowała w kat. wag. do 53kg. Wyrwała ciężar 48kg i podrzuciła 63kg, a łącznie w dwuboju uzyskała 111kg. W podrzucie i w dwuboju są to rekordy Darii. Ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu wyprzedzając rywalkę o 1kg. Wykonała jeszcze podejście w podrzucie na ciężarze 67kg, które się nie powiodło. Była to walka o 4 lokatę i brązowy medal w podrzucie. Zabrakło sił, ale co tu się dziwić, musiała zbijać 4kg do swojej kat. wag. Zarząd klubu cieszy się z osiągnięć Darii, gdyż ona uczęszcza na treningi od niespełna 1,5 roku. a już zajmuje wysokie miejsce w Polsce. Ten rok szkolny dla Darii był szczególny, ponieważ została powołana na Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży PZPC w Siedlcach, gdzie dalej kontynuuje naukę i rozwija się na treningach pod okiem trenerów kadry narodowej.

Adrian Ubowski – bardzo dobrze również zaprezentował się na pomoście. Wystartował w kat. wag +94kg. W tej wadze startowało 24 zawodników. Adrian wyrwał 124kg poprawiając rekord w rwaniu o 9kg i podrzucił 150kg wyrównując rekord. W dwuboju również rekord 274kg. W tej kat. wag. był bardzo wysoki poziom w porównaniu do wagi 94kg. Sześcioro zawodników walczyło zacięcie do ostatniego podejścia o medale. W podrzucie Adrian podchodził jeszcze do ciężaru 153kg, lecz dwie próby były nie udane. Walczył ze wstaniem, ale noga okazała się za słaba. Przegrał brązowy medal o 2kg plasując się na 4 pozycji. Mamy i tak się z czego cieszyć, bo wynik uzyskany z przed roku poprawił o 31kg. Poziom zawodów w tym roku podniósł się o ok. 20kg. Ogromna praca przed Adrianem, aby myśleć o medalu w przyszłym roku, bo przechodzi tak jak i Daria do wyższej grupy wiekowej juniorów do lat 20. Tam poziom zawodów jest stosunkowo wyższy i trzeba będzie ze 30 kg w dwuboju dołożyć aby móc się cieszyć podium.
Ogółem „Rzemieślnik” Malbork w OOM w Ciechanowie zajął 26 miejsce z 54 klubów punktujących w tych zawodach z Polski, a okazał się najlepszą drużyną w województwie pomorskim.

Informacja: Klub „Rzemieślnik” Malbork 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.