Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

PO RAZ DRUGI OCZAROWAŁY NOWOSTAWSKĄ PUBLICZNOŚĆ. KWARTET FLETOWY MATIMIKA W GALERII ŻUŁAWSKIEJ – 20.06.2015

Kwartet fletowy MaTiMiKa, odbył się 20 czerwca br. o godz. 17:00 w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie.

20 czerwca br. w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie wystąpił kwartet fletowy ze Szwecji. Pani Katarzyna, polka mieszkająca w Szwecji po raz drugi wraz ze swoimi podopiecznymi wystąpiły w Ołówku. Koncert Podzielono na dwie części. Pierwsza składała się z utworów klasycznych, część druga to najbardziej znane utwory muzyki filmowej.
Cały koncert cieszył się dużym zainteresowaniem a kwartet już szykuje kolejne aranżacje aby po raz trzeci wystąpić w Nowym Stawie. 

 

 

Kwartet fletowy MATIMIKA, którego nazwa wzięła się od pierwszych liter imion osób go tworzących: Maja Gunnarsson, Tilda Anderslars, Minna Zachrisson, Katarzyna Rademacher. Są to uczennice klasy fletu szkoły muzycznej w Hedemorze w Szwecji. Ich nauczycielką jest Katarzyna Rademacher, która mieszka i pracuje w Szwecji od 13 lat jako nauczyciel klasy fletu w tamtejszej szkole. Miasto Hedemora jest najstarszym z miast w Dalarnie, oddalonym od Sztokholmu 250 km na północny-zachód. Pierwsze wzmianki o Hedemorze datuje się na XIII wiek.

Uczennice pod kierunkiem p. Rademacher grają wspólnie od pięciu lat. Wszystkie również uczą się w szkole średniej ogólnokształcącej. Repertuar wykonywany przez zespół to aranżacje muzyki klasycznej (min. Händel Debussy, Czajkowski, Chaminad, Kabalewski), standardów pop, blues, jazz, folk, jak również muzyka filmowa.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Koncerty


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.