Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

NIEDZIAŁAJĄCE PLATFORMY PRZYSCHODOWE. DWORZEC PKP W MALBORKU WCIĄŻ OGROMNĄ BARIERĄ ARCHITEKTONICZNĄ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - 03.06.2015

Ponad pół roku temu (18 września 2014 r.) informowaliśmy Państwa o utrudnieniach w poruszaniu się między peronami które związane były z trwającym remontem dworca PKP.

Osoby niepełnosprawne, starsze czy matki z dziećmi by dostać się z jednego peronu na drugi korzystali z pomocy ochrony dworca. Już wtedy zapewniano nas że powstaną tzw. platformy przyschodowe, które umożliwią im samodzielne funkcjonowanie. Wraz z Konsultantem Do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Burmistrzu Miasta Malborka, Michałem Ławryszkiem ponownie zainterweniowaliśmy w tej sprawie, ponieważ poza samym wyglądem dworca PKP który mamy naprawdę piękny nic się nie zmieniło i w dalszym ciągu stanowi ogromną barierę architektoniczna dla osób niepełnosprawnych, która uniemożliwia im normalne funkcjonowanie i sprawne życie.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Malborzyk
Malborzyk 09.06.2015, 11:24
W treści tego typu artykułów, w miarę możliwości, powinniście zamieszczać informacje na temat podmiotu odpowiedzialnego za funkcjonowanie obiektu,tudzież elementu architektury.Dałoby to możliwość internautom, osobom zainteresowanym jakąkolwiek szanse na interwencję we własnym zakresie ( maile z pytaniami , ponaglenia itp.)
cit
cit 08.06.2015, 21:26
Zdjęcie numer 1 - mistrzu paskowania pod prąd na rondzie :)
A w temacie dworca i całej kolejowej "modernizacji"...
Reprezentacyjne pomieszczenia dworca wciąż świecą pustkami, pewnie nie za darmo. Wiadukt pod torami, nic się nie dzieje, ale oznakowanie nadal sterczy na ulicach wokoło itd....
podróżnik
podróżnik 08.06.2015, 17:07
Ostatnio miałem przyjemność podróżować do Krakowa. Tam są windy. Przejście z peronu na parking osobie niepełnosprawnej zajęło 2 minuty, dlaczego w Malborku tak nie można ? Jaki smutny widok jest na zdjęciach zamieszczonych pod tym artykułem. Osoba na wózku sprowadzana ręcznie po schodach.
A co będzie gdy osoba na wózku będzie większej wagi i wózek cięższy?
rybałt
rybałt 08.06.2015, 16:07
Moim zdaniem można byłoby zamontować windy i konserwator zabytków nie powinien przeszkadzać. Budki na peronach można przecież urządzić w "zabytkowym" stylu, a pod ziemią nie widać. Platformy nie rozwiązują problemu.
niepełnosprawny
niepełnosprawny 08.06.2015, 15:38
Miesiąc temu w Wiedniu na konkursie Eurowizji 2015 specjalnie dla naszej Reprezentantki Moniki Kuszyńskiej, która porusza się na wózku, zamontowano platformę, aby mogła wjechać na scenę. Potrzebowano na to kilku godzin, a w Malborku żeby móc korzystać z zamontowanych już platform potrzeba miesięcy, bo jakieś procedury trzeba przejść. Jest to żenujące !