Wydanie nr 174/2021, Środa 23.06.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Józef, Wanda, Agrypina, Zenon, Albin, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

NIEDZIAŁAJĄCE PLATFORMY PRZYSCHODOWE. DWORZEC PKP W MALBORKU WCIĄŻ OGROMNĄ BARIERĄ ARCHITEKTONICZNĄ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - 03.06.2015

Ponad pół roku temu (18 września 2014 r.) informowaliśmy Państwa o utrudnieniach w poruszaniu się między peronami które związane były z trwającym remontem dworca PKP.

Osoby niepełnosprawne, starsze czy matki z dziećmi by dostać się z jednego peronu na drugi korzystali z pomocy ochrony dworca. Już wtedy zapewniano nas że powstaną tzw. platformy przyschodowe, które umożliwią im samodzielne funkcjonowanie. Wraz z Konsultantem Do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Burmistrzu Miasta Malborka, Michałem Ławryszkiem ponownie zainterweniowaliśmy w tej sprawie, ponieważ poza samym wyglądem dworca PKP który mamy naprawdę piękny nic się nie zmieniło i w dalszym ciągu stanowi ogromną barierę architektoniczna dla osób niepełnosprawnych, która uniemożliwia im normalne funkcjonowanie i sprawne życie.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Pasażerka Kajka
Pasażerka Kajka 17.01.2016, 19:17
Szczerze -- Ktoś kto projektował unowocześnienie dworca w Malborku to się nie popisał . Wielokrotnie wyjeżdżam i przyjeżdżam do Malborka z b.dużym bagażem i co ?? stoję robię słodkie minki do ludzi czy ktoś mi pomoże wnieś i znieś bagaż . Nikt nie pomyślał o jakiejś windzie . Szkoda bo takich ja JA - niezadowolonych klientów jest dużo więcej . A panów na służbie z SOK nie zawsze można spotkać jak w pokazanym wideo . !!!!
pasażerka
pasażerka 19.06.2015, 14:55
dlaczego pracownicy ochrony są zobligowani do pomocy osobom niepełnosprawnym?,raczej mają inne zadania wynikające z charakteru pełnienia służby.Osobiście chciałabym czuć się bezpiecznie przychodząc w rejon dworca i wiedzieć ,ze są odpowiednie osoby ,które mi to zapewnią/profesjonalna służba ochrony/,a kolej niech zatrudni lub wyznaczy ze swoich zasobów odpowiedzialne,przeszkolone osoby do pomocy osobom niepełnosprawnym,pieniądze z Unii przecież za tym "idą" -czyż nie ?
krzyżak
krzyżak 18.06.2015, 19:14
pasażer oraz podróżnik w komentarzu ma 1000000.....% racji, zapewne niejednokrotnie wózek z osobą niepełnosprawną przewyższa dopuszczalny ciężar jaki może przenosić osoba zgodnie z przepisami bhp no i co z ubezpieczeniem zarówno osoby niepełnosprawnej jak i pracownika ochrony na wypadek gdyby przenosząc doszło do nieszczęsliwego zdarzenia /np. mokre schody po deszczu,lub śnieg,gdzie bardzo łatwo na tych pięknych kafelkach o poślizg/.Oczywiście nastąpi spychologia,a osoby odpowiedzialnej nie będzie!!!!!!!!!!!
tielt
tielt 14.06.2015, 23:39
Platformy na perony to jedno wielkie nieporozumienie. Schody na peron II są tak wąskie, że w rządku mieszczą się max. 3 osoby. Jeśli ww. platformy zaczną działać, to oby nie doszło tam do tragedii, skoro zejścia z peronów (zwłaszcza II) potrafią korkować się za każdym razem, kiedy przyjedzie pociąg z Trójmiasta. Żałosne!
pasażer
pasażer 10.06.2015, 14:23
Nie wierzę własnym oczom, w to co widzę. Tak przenosi się w Malborku osobę niepełnosprawną na wózku? W XXI wieku w mieście turystycznym? Dobrze, że wszystko udało się i bezpiecznie przenieśli Pana na peron. Ale co byłoby gdyby nie daj Boże Pan z Ochrony Kolei potknął się albo coś strzyknęłoby mu niespodziewanie w kręgosłupie. Nieszczęście gotowe ! Kto byłby winny? Kto wypłaciłby odszkodowanie? Ciekawe jak wtedy zadziałałyby procedury !