Wydanie nr 209/2021, Środa 28.07.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Alfonsa, Samson, Pantaleon, Marcela, Wiktor, Innocenty, Tymona, Tymon, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Średnia cena mkw mieszkań w Malborku. Raport AD NIERUCHOMOŚCI - I KWARTAŁ 2015

Ceny nieruchomości na terenie powiatu malborskiego utrzymują się na podobnym poziomie już od kilku miesięcy. Początek wiosny także nie wpłyną znacząco na stawki za m2 nieruchomości. Na rynku nieruchomości po Nowym Roku nie skorzystał nikt- sprzedający nie zarobili więcej, a nabywcy nie kupują taniej. Osoby planujące zakup nieruchomości na wiosnę, nie mogli liczyć na wiosenne obniżki cen.

W I kwartale 2015 r. liczba nieruchomości wprowadzonych do sprzedaży utrzymała się na wysokim poziomie. Po aktualizacji wskaźnika WIBOR oprocentowanie kredytów hipotecznych zauważalnie spadł osiągając najniższy poziom w historii. Wymagania dotyczące zwiększonego wkładu finansowego przy zaciągnięciu kredytu nie okazało się przeszkodą przy zakupach nieruchomości, wiec nabywców od początku Nowego Roku , również nie brakowało.

 

Średnia cena mkw mieszkań w Malborku

 

Średnie ceny mieszkań wahają się od 2700 zł/m2 do 3500 zł/m2, oczywiście cena m2 różni się ze względu m in. położenie, lokalizacje czy standard wykończenia.

Ceny domów na rynku malborskim utrzymują się również na wysokim pułapie cenowym ,lecz największym zainteresowanie cieszą się domy nie wielki do kwoty 350 tys. zł , jak i zarówno domy do remontu.


Coraz więcej na rynku pojawia się ofert sprzedaży domów wybudowanych po 2008 r. lecz popyt na taki rodzaj domów jest stosunkowo niski ze względu na zbyt wysokie ceny.

Już od zeszłego roku można zauważyć duże zainteresowanie zakupem działek przeznaczonych pod budowę domu, w praktycznie każdej dzielnicy Miasta można zauważyć nowo powstające domu, a wiosna sprzyja pojawianiu się nabywców.

Największym zainteresowaniem cieszą się działki na tzw. Os. Europejskim, gdyż są tam działki duże, dla wymagających klientów, lecz działki w Nowej Wsi Malborskiej, również są chętnie kupowane .

 

Zobacz także:

Pięknie położona działka z projektem budowlanym i pozwoleniem na budowę. Nowa Wieś Malborska.

 

AD NIERUCHOMOŚCI
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Patronat
AD NIERUCHOMOŚCI - MALBORK - tel. 55-272-93-67 AD NIERUCHOMOŚCI - MALBORK - tel. 55-272-93-67
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Bartek
Bartek 07.07.2015, 00:53
#NowoczesnaPL
Stowarzyszenie NowoczesnaPL to inicjatywa ludzi, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w pozytywnych zmianach w naszym kraju. Ideą Stowarzyszenia jest społeczeństwo nowoczesne i otwarte, rozwijające się w oparciu o innowacyjną przedsiębiorczość, żyjące w dobrze zarządzanym i funkcjonującym kraju. Społeczeństwo ludzi wykształconych zgodnie z wyzwaniami nowoczesności. Społeczeństwo otwarte na Europę i świat. Społeczeństwo aktywnych, uczestniczących w zmianach i rządzeniu państwem obywateli.
#CzasnaPetru

Malborżanin
Malborżanin 05.06.2015, 06:11
Ceny mieszkań w Malborku! Kto płaci za mieszkania Ukrainców,których p.Burmistrz ulokował w naszym Mieście? Kto dał im pracę,gdy nasi,jej nie mają?Kto płaci za naukę jezyka,funduje stypendia,nasze dzieci sa G Ł O D N E!!! Czy pytał ktoś,nas mieszkańców,czy wyrażamy zgodę,na "przyjęcie" Ukraińców? Historii,nie zapomnieliśmy,pomagać,TRZEBA!,ale najpierw SWOIM Mieszkańcom,swoim Obywatelom! Gdyby to byli "POLACY",nie musieli by się uczyć naszego jezyka?
gość
gość 04.06.2015, 15:46
Zaproponowałabym również, aby ktoś zajął się redagowaniem tych artykułów. Wiele błędów i nieskładna pisownia nie wskazują na zbytni profesjonalizm.
Adriano Italiano
Adriano Italiano 14.05.2015, 12:03
bardzo fajny pomysł ale dajcie więcej dokładniejszych informacji, np. czy warto w ogóle się budować w Malborku
Jan
Jan 13.05.2015, 11:43
czy średnie ceny podane wyżej są cenami transakcyjnymi ?
jeżeli tak to ceny ofertowe + 5-10% ?