Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

O ŻUŁAWACH, HISTORII I DUCHACH Z IZABELĄ CHOJNACKĄ -SKIBICKĄ NA PROMOCJI JEJ KSIĄŻKI.NOWY STAW- 28.02.2015

O ŻUŁAWACH, HISTORII I DUCHACH Z IZABELĄ CHOJNACKĄ -SKIBICKĄ NA PROMOCJI JEJ KSIĄŻKI.NOWY STAW- 28.02.2015 fot. Edyta Kozakiewicz [Edka]
28 lutego o godzinie 15.00, w Galerii Żuławskiej w Ołówku, w Nowym Stawie odbyło się spotkanie z autorką oraz prezentacja najnowszej książki Izabeli Chojnackiej – Skibickiej "Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica".

28 lutego o godzinie 15.00, w Galerii Żuławskiej w Ołówku, w Nowym Stawie odbyło się spotkanie z autorką oraz prezentacja najnowszej książki Izabeli Chojnackiej – Skibickiej "Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica".

Wieczór autorski poprzedziła prelekcja Katarzyny Czaykowskiej – Stój, przybliżająca czytelnikom tło historyczne powieści. O tym jak powstawała książka mogliśmy usłyszeć bezposrednio od autorki  Izabeli Chojnackiej-Skibickiej oraz Bernarda Jesionowskiego z Muzeum Zamkowego w Malborku, który nie tylko był mentorem powieści, czuwał nad historycznymi i nie tylko aspektami książki ale również stał się jednym z jej bohaterów.

Autorka mieszka w Kleciu, na Żuławach Malborskich. "Zupa z pokrzyw..." to jej druga powieść. W pierwszej pt: "Miłość na gruzach Kosowa" opisała swoją własną dramatyczną historię, zakończoną brawurową ucieczką razem z maleńką córką. W najnowszej powieści również opisuje świat dobrze sobie znany – pokazuje czytelnikom Żuławy współczesne, by za moment cofnąć się w czasie i przenieść ich w świat z czasów II Wojny Światowej. Fikcja literacka momentami splata się z rzeczywistością, bohaterom zrodzonym w wyobraźni autorki towarzyszą ludzie, żyjący tu i teraz.

 Organizatorzy: Stowarzyszenie "Kochamy Żuławy" oraz Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki

 

Edyta Kozakiewicz
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.